Polskie Radio za pan brat z internetem

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2015 10:08
Mówi się, że internet jest poważnym zagrożeniem dla "tradycyjnych mediów": gazet, radia czy telewizji. A jednak dzięki wirtualnej sieci Polskie Radio może być dla słuchaczy jeszcze atrakcyjniejsze.
Audio
  • Nowe technologie w Polskim Radiu (Sygnały dnia/Jedynka)
Z badań grupy PBI wynika, że tylko w grudniu 2014 r. strony Polskiego Radia zanotowały prawie 9 mln 400 tys. odsłon
Z badań grupy PBI wynika, że tylko w grudniu 2014 r. strony Polskiego Radia zanotowały prawie 9 mln 400 tys. odsłonFoto: Glow Images/East News

Polskie Radio, choć ma już 90 lat, z nowymi technologiami jest za pan brat. Obecność na portalach społecznościowych bardzo ułatwia kontakt ze słuchaczami. Pojawiające się tam komentarze są często bardzo celne, potrafią też przyprawić prowadzących o szczery uśmiech.

– Był taki moment, kiedy można było nas oglądać także i w telewizji. O poranku pojawiłem się z Wiesławem Molakiem w studiu "Sygnałów dnia". Wiesław jest ciut ode mnie większy, ja jestem za to łysy. Pamiętam, jak po tej pierwszej próbie z telewizją przyszedł komentarz: "Pozdrawiam łysego jak kolano pana Molaka. A ten większy obok, to kto?" - wspomina Mariusz Syta, dziennikarz Radiowej Jedynki.

Także dzięki mediom społecznościowym słuchacze nie przegapią najciekawszych wywiadów i audycji, które pojawiają się na antenie. – Na Twitterze informujemy wszystkich obserwujących profil Radiowej Jedynki, a jest ich kilka tysięcy, o tym, że coś nowego pojawiło się na stronie jedynka.polskieradio.pl. Od niedawna trafiają tam również wszystkie audycje muzyczne łącznie z piosenkami, które się w nich znalazły. To wszystko jest do odsłuchania – tłumaczy Andrzej Gralewski z redakcji Portalu PolskieRadio.pl.

/

Polskie Radio w internecie to także specjalne serwisy okolicznościowe m.in. o Janie Karskim, Żołnierzach Wyklętych czy Radiu Wolna Europa, gdzie można wysłuchać cennych, archiwalnych nagrań i audycji.

Z badań grupy PBI wynika, że tylko w grudniu 2014 r. strony Polskiego Radia zanotowały prawie 9 mln 400 tys. odsłon. Z kolei użytkownicy smartfonów i tabletów w kilka minut mogą pobrać na swoje urządzenia mobilną aplikację Polskiego Radia, gdzie oprócz Jedynki można posłuchać kilkudziesięciu kanałów tematycznych.

***

Przygotował: Patryk Michalski

Goście: Mariusz Syta (dziennikarz Radiowej Jedynki), Andrzej Gralewski (Portal PolskieRadio.pl)

Data emisji: 13.02.2015

Godzina emisji: 7.52

Materiał został wyemitowany w audycji "Sygnały dnia".

pg/asz

Czytaj także

Muzyczna historia Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2015 12:10
Polska radiofonia obchodzi 90. rocznicę powstania. Z tej okazji w "Muzycznej Jedynce" wspominaliśmy z Dariuszem Michalskim legendarne audycje muzyczne Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

90 lat Polskiego Radia. Mikrofony ważyły sześć kilogramów

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2015 09:22
Na przełomie lat 20. i 30. XX wieku Polskie Radio poszerzało zasięg, powstawały kolejne rozgłośnie, w tym bardzo znana lwowska. Początkowo większość stacji działała na bardzo słabym sprzęcie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

90 lat Polskiego Radia. Relacje z najważniejszych wydarzeń

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2015 10:32
Niemal od samego początku Polskie Radio towarzyszyło w ważnych dla Polski wydarzeniach i przekazywało relacje z miejsc, w których działo się coś istotnego.
rozwiń zwiń