Agata Kulesza: Polacy mają historie ciekawe dla świata

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2015 08:58
- Myślę, że to jest piękne zakończenie przygody z "Idą" - mówi po oscarowej nocy Agata Kulesza, odtwórczyni jednej z głównych ról.
Audio
  • Agata Kulesza udziela wywiadu radiowej Jedynce po ceremonii wręczenia statuetek Oscara (Sygnały dnia/Jedynka)
Agata Kulesza przed ceremonią wręczania Oscarów
Agata Kulesza przed ceremonią wręczania OscarówFoto: PAP/Marcin Obara

"Ida" jako pierwszy polski film dostała Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Aktorka przyznaje, że kiedy reżyser Paweł Pawlikowski odbierał statuetkę, to była wzruszona. - Pomyślałam sobie, że to wielki moment i nawet nie wiem, czy o takim momencie marzyłam - mówi radiowej Jedynce. Liczy na to, że Oscar spowoduje, iż Polacy uwierzą, że mają wiele do zaproponowania, potrafią opowiadać i mają swoje historie bardzo ciekawe dla świata.

OSCARY 2015 - zobacz serwis specjalny >>>

Po powrocie do Polski Agata Kulesza rzuci się znów w wir pracy. - Mój zawód nie polega na zbieraniu nagród, jestem aktorką - mówi. Już w środę ma próby w teatrze, na premiery czekają trzy filmy, w których zagrała. - To bardzo dobry czas - ocenia aktorka.
Agata Kulesza opowiada o swoich wrażeniach z ceremonii i o nietypowym miejscu, w którym była w momencie ogłaszania werdyktu Akademii przyznającej "Idzie" Oscara.

***

Prowadził: Marek Wałkuski
Gość: Agata Kulesza (aktorka)
Data emisji: 23.02.2015
Godzina emisji: 7.47

Rozmowa została wyemitowana w audycji "Sygnały dnia".

(ag,tj)

Czytaj także

"Ida" zdobyła główną nagrodę na festiwalu filmowym w Londynie

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2013 16:30
"Ida" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego powtórzyła sukces z Gdyni i Warszawy na Londyńskim Festiwalu Filmowym. Zdobyła nagrodę dla najlepszego filmu w oficjalnym konkursie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Krzyształowicz: film "Pani z przedszkola" to ucieczka przed "Obławą"

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2014 20:38
- Próba wymknięcia się wizerunkowi, który zyskałem po tamtym filmie. Nie wyobrażałem sobie, że mogę powielać to, co zrobiłem. Jeszcze raz wchodzić do tej samej rzeki ponurego realizmu - mówił w Jedynce reżyser.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Producentka "Idy": z każdą nagrodą nasze oczekiwania rosną

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2014 14:52
- W styczniu, w krótkim okresie czasu, czeka nas wiele ekscytujących wydarzeń. Jestem dumna, ale jednocześnie boję się rozczarowania – mówi w Jedynce Ewa Puszczyńska.
rozwiń zwiń