Paweł Pawlikowski: nie interesuje mnie kariera w Hollywood

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2015 09:47
- Propozycje pracy w Ameryce mam od 15 lat, nic pod tym względem się nie zmieniło - mówił reżyser, którego film "Ida" dostał Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.
Audio
  • Paweł Pawlikowski o Oscarze dla filmu 'Ida" (Sygnały dnia/Jedynka)
Paweł Pawlikowski: życie jest pełne niespodzianek
Paweł Pawlikowski: życie jest pełne niespodzianekFoto: PAP/EPA/PAUL BUCK

Werdykt Amerykańskiej Akademii Filmowej przedstawiła aktorka Nicole Kidman. To pierwszy Oscar dla polskiego obrazu w tej kategorii.

Pawlikowski przyznał, że przeżył ogromną radość i był w szoku. Jak tłumaczył, odebraniu Oscara towarzyszyło wiele uczuć na raz. - Jest fajnie, lubię ten film, dobrze, że zaistniał w Ameryce - powiedział reżyser. - Poczułem również dumę, bo reprezentujemy kino, które jest inne, niekomercyjne. Trzeba je kultywować - dodał.

OSCARY 2015 - zobacz serwis specjalny >>>

W rozmowie z Markiem Wałkuskim reżyser tłumaczył, że od lat ma propozycje pracy w Hollywood. Nie jest jednak nimi zainteresowany. - Fajnie, że się pojawiają. Nie interesują mnie jednak. Mam parę pomysłów i muszę je zrealizować. Dalej będę robił swoje projekty. Poza tym jestem za stary - stwierdził Pawlikowski.

"Ida" miała jeszcze szanse na Oscara w kategorii najlepsze zdjęcia, w której nominowani byli Łukasz Żal i Ryszard Lenczewski.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Rozmawiał: Marek Wałkuski

Gość: Paweł Pawlikowski, reżyser

Data emisji: 23.02.2015

Godz. emisji: 8.50

tj/ag

>>>Zapis całej rozmowy

Czytaj także

Agata Kulesza: Polacy mają historie ciekawe dla świata

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2015 08:58
- Myślę, że to jest piękne zakończenie przygody z "Idą" - mówi po oscarowej nocy Agata Kulesza, odtwórczyni jednej z głównych ról.
rozwiń zwiń