Bronisław Komorowski: wszyscy konkurenci walą we mnie jak w bęben

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2015 09:51
- Polska potrzebuje stabilizacji, a jest grupa osób, która spóźniła się na rewolucję. Nie warto spieszyć się do zwiedzania polskiego piekła, warto kontaktować się z ludźmi - mówił Bronisław Komorowski.
Audio
  • Bronisław Komorowski o kampanii wyborczej i walce o reelekcję (Sygnały dnia/Jedynka)
Prezydent Bronisław Komorowski
Prezydent Bronisław KomorowskiFoto: Eliza Radzikowska-Bialobrzewska/KPRP

Wybory prezydenckie 2015. Czytaj więcej >>>

Walczący o reelekcję prezydent RP tłumaczył w Jedynce, że jego hasło wyborcze zostanie przedstawione prawdopodobnie 7 marca. - Nie powinienem robić falstartu. Inni mogą sobie na to pozwolić. Ja robię wszystko zgodnie z prawem - mówił Bronisław Komorowski.

Gość "Sygnałów dnia" stwierdził, że jest kandydatem obywatelskim popieranym przez Platformę Obywatelską, ale to poparcie płynie z różnych stron. - Skala poparcia jest duża większa niż tylko z PO. Z tą formacją jednak jestem związany od dawna - podkreślił prezydent.

Dodał on, że w polityce liczy się dla niego przede wszystkim wspólnota celu, a nie drogi.

Bronisław Komorowski liczy się z tym, że mogą być dwie tury wyborów. - Moi konkurenci starają się odzyskać poparcie swojego elektoratu. Na razie odzyskali połowę - stwierdził.

Czy dojdzie do debaty kandydatów na prezydenta jeszcze przed I turą wyborów? Bronisław Komorowski wyjaśnił, że "nie chce uczestniczyć w polskim piekle". Zwrócił również uwagę na to, że kandydaci chcą tylko debaty z nim, a nie z innymi politykami.

Na oskarżenia o możliwość sfałszowania wyborów samorządowych gość Jedynki odpowiedział: "na szczęście tylko 8 procent daje wiarę nonsensownym oskarżeniom o sfałszowanie wyborów".

Prezydent wypowiedział się również na temat Ukrainy. Stwierdził, że może ona liczyć na poparcie Polski jeśli chodzi o obecność sił rozjemczych ONZ. Dodał jednak, że "bez reform kryzys zje Ukrainę".

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia
Prowadził: Krzysztof Grzesiowski
Gość: Bronisław Komorowski (prezydent RP)
Data emisji: 25.02.2015
Godzina emisji: 8.15

mr, pg

>>>Zapis całej rozmowy

Komentarze1
aby dodać komentarz
KOWALSKI20152015-02-25 14:00 Zgłoś
Może coś na temat wypowiedzi Pana Redaktora świadczącej wybitnie o jego braku bezstronności? Jeżeli dziennikarz mediów publicznych deklaruje swoje poglądy polityczne na antenie to chyba coś jest nie tak?

Czytaj także

Prezydent Bronisław Komorowski: jestem gotowy na debaty

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2015 23:14
- Nie unikam debat, nawet na tematy trudne - deklaruje prezydent Bronisław Komorowskiego. Według niego, to "środowisko konkurenta z PiS unikało debaty w ramach Kancelarii Prezydenta" przez ostatnie pięć lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sondaż TNS Polska: poparcie dla Bronisława Komorowskiego poniżej 50 proc. Będzie druga tura?

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2015 20:58
47 proc. osób, które zamierzają wziąć udział w wyborach prezydenckich zamierza głosować na Bronisława Komorowskiego. 17 proc. zadeklarowało poparcie dla Andrzeja Dudy - wynika z lutowego sondażu TNS Polska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pogorszyły się oceny prezydenta, premier i rządu. Najnowszy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2015 16:53
59 proc. Polaków dobrze ocenia pracę prezydenta, a 31 proc. źle - wynika z sondażu TNS Polska. O pracy premier złe zdanie ma 50 proc. badanych, a dobre - 31 proc. Rząd ma 64 proc. przeciwników i 24 proc. zwolenników. Od stycznia oceny wszystkich tych instytucji pogorszyły się.
rozwiń zwiń