Bieg Piastów 2015. Dystans na 51 kilometrów

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2015 09:29
W tym roku koronny dystans Biegu Piastów będzie wynosił 51 kilometrów. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem.
Audio
  • Dariusz Serafin, komandor 39. Biegu Piastów wyjaśnia, dlaczego dystans wydłużono do 51 kilometrów i apeluje o ochronę Polany Jakuszyckiej przed zabudową (Sygnały dnia/Jedynka)
Komandor Biegu Piastów Dariusz Serafin (P) i Krzysztof Grzesiowski (L)
Komandor Biegu Piastów Dariusz Serafin (P) i Krzysztof Grzesiowski (L)Foto: Magdalena Miętek/Polskie Radio

Na Polanie Jakuszyckiej już od kilku dni trwa festiwal biegania w ramach 39. Biegu Piastów. Cały czas odbywają się imprezy dla dorosłych i dla dzieci. Ale koronny bieg na 50 kilometrów odbywa się w sobotę.
Organizatorzy zaplanowali w sumie 15 biegów, ale w ostatniej chwili doszła 16 konkurencja. To duża impreza dla dzieci, którą przeniesiono z Karpacza, bo tam nie ma śniegu.

39. Bieg Piastów - plan relacji na antenie Radiowej Jedynki >>>

W  tym roku trasa biegu na 50 kilometrów będzie wynosiła 51 kilometrów. Komandor Biegu Piastów Dariusz Serafin wyjaśnia dlaczego organizatorzy podjęli taką decyzję. Do rywalizacji zgłosiło się ponad dwa tysiące osób. - Myślę, że 1700-1800 wystartuje - mówi gość radiowej Jedynki. Każdy z uczestników będzie miał indywidualnie mierzony czas. Przed startem uczestnicy minutą ciszy uczczą pamięć zmarłego w piątek wybitnego komentatora radiowego redaktora Bohdana Tomaszewskiego.
Radiowa Jedynka ufundowała nagrodą dla najlepszego polskiego biegacza-amatora na trasie koronnego dystansu.
Dariusz Serafin wyjaśnia, że obecny 39. Bieg jest tylko przygotowaniem do przyszłorocznego, jubileuszowego 40. Biegu Piastów, w którym ma wystartować 10 tysięcy biegaczy.

Komandor mówi o planach rozbudowy ośrodka i o obronie Polany Jakuszyckiej, bo są plany wybudowania tam hotelu. - W tym momencie zabilibyśmy ten cały  urok, który mamy na Polanie - zauważa. Przyznaje, że potrzebna jest rozbudowa infrastruktury, ale nie zabudowa Polany.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia
Prowadził: Krzysztof Grzesiowski
Gość: Dariusz Serafin, komandor 39. Biegu Pastów
Data emisji: 28.02.2015
Godzina emisji: 8.15

(ag/iz)

>>>Zapis całej rozmowy

/

Czytaj także

Letni Bieg Piastów. Na tych trasach trenował wicemistrz Europy w maratonie

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2014 17:00
- Gdy rok temu po raz pierwszy zorganizowaliśmy ten bieg, spotkał się on z bardzo pozytywnym odbiorem. W szczególności ze strony osób, które biegają u nas zimą. Podobało im się, że mogą przyjechać tu latem i pobiegać po tych samych trasach. Jeżeli jest takie zapotrzebowanie, działamy dalej - mówił w Jedynce Dariusz Serafin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

39. Bieg Piastów 2015 z Radiową Jedynką

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2015 10:00
Największy narciarski bieg masowy w Polsce co roku gromadzi w Jakuszycach kilka tysięcy osób. Jak co roku w Górach Izerskich byliśmy i my.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Julian Gozdowski o Biegu Piastów: zrobiliśmy coś z niczego

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2015 15:25
Dziś Polanę Jakuszycką zna cały świat. - Udało się to osiągnąć przez ponad 40 lat pracy wszystkich współpracowników. Mamy ogromną satysfakcję - opowiada honorowy komandor Biegu.
rozwiń zwiń