Andrzej Biernat pod lupą CBA. "To normalna procedura"

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2015 06:43
Minister sportu Andrzej Biernat powiedział w Jedynce, że zainteresowanie jego osobą ze strony CBA wynika z rutynowych działań antykorupcyjnej służby.
Audio
  • Andrzej Biernat, minister sportu: to rutynowe zainteresowanie CBA (Sygnały dnia/Jedynka)
Andrzej Biernat, minister sportu
Andrzej Biernat, minister sportuFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Kilkudziesięciu posłów rocznie jest kontrolowanych i jestem w tej grupie, tylko media zainteresowały się moją osobą dziwnym przypadkiem w określonym terminie - zauważył gość "Sygnałów dnia".

Według doniesień medialnych z początku lutego, CBA zainteresowała się, skąd minister miał pieniądze na drogi samochód.

Gość Jedynki wyraził przekonanie, że Bronisław Komorowski wygra w I turze majowe wybory. Według Biernata obecny prezydent po raz drugi zdobędzie zaufanie Polaków i nie dojdzie do II tury.
- Mogę stawiać wszystko na jedną kartę, że Bronisław Komorowski przekona do siebie po raz kolejny jako ten, który jedyny może zagwarantować spokój w tym kraju - mówił minister

Andrzej Biernat odniósł się także do propozycji wicepremiera Janusza Piechocińskiego, który chciałby, aby obszar turystyki został wydzielony z Ministerstwa Sportu i działał w ramach resortu gospodarki. - Pomysł pana Piechocińskiego uważam za nietrafiony. Turystyka, gdy trafiła do resortu sportu to nastąpił gwałtowny rozwój tego obszaru z 3,5 proc. udziału w PKB do prawie 7 proc. - podkreślił polityk PO.

Minister sportu powiedział, że turyści, którzy zostaną za granicą w wyniku upadku biura podróży, nie pozostaną bez opieki polskiego rządu. - Wprowadziliśmy zmiany w ustawie o usługach turystycznych, które dają marszałkom województw instrumenty do bezpośredniego sprowadzania turystów. Wzrosła też składka ubezpieczeniowa. Dodatkowo mamy rezerwę u premiera na ten cel - dodał.

Andrzej Biernat jest posłem Platformy Obywatelskiej, od listopada 2014 roku pełni też obowiązki sekretarza generalnego PO. Stanowisko w resorcie sportu i turystyki zajmuje od listopada 2013 roku.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia
Prowadził: Krzysztof Grzesiowski
Gość: Andrzej Biernat (minister sportu)
Data emisji: 4.03.2015
Godzina emisji: 7.15

to

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister sportu i jego współpracownik pod lupą CBA i ABW

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2015 22:02
CBA kontroluje ministra sportu Andrzeja Biernata i jego współpracownika posła PO Romana Koseckiego. Z kolei ABW interesowała się kontaktami biznesowymi ministra - informuje "Newsweek”.
rozwiń zwiń