Koniec Twojego Ruchu? Karnowski: wyborcy wystawili Palikotowi rachunek za hucpę

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2015 09:00
- Polacy powiedzieli dość. Stop. Nie chcemy już tego projektu - mówi Michał Karnowski ("wSieci") w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce.
Audio
  • Michał Karnowski ("wSieci") i Łukasz Lipiński ("Polityka Insight") o Twoich Ruchu i kampanii prezydenckiej (Sygnały dnia/Jedynka)
Lider Twojego Ruchu Janusz Palikot w Sejmie
Lider Twojego Ruchu Janusz Palikot w SejmieFoto: PAP/Jacek Turczyk

Janusz Palikot poinformował w czwartek, że klub Twojego Ruchu przestał istnieć. Wystąpiło z niego 12 posłów. - Wystąpiliśmy z klubu Twojego Ruchu, w taki sposób przestał on istnieć. Jednocześnie założyliśmy koło poselskie Ruch Palikota - mówił.

<<<Kolejni posłowie opuszczają pokład Palikota. Rozenek: nasza misja dobiegła końca>>>

Zdaniem Michała Karnowskiego, "wyborcy wystawili Ruchowi Palikota, Januszowi Palikotowi i jego współpracownikom rachunek za hucpę, którą ta formacja uprawiała". - Mieli momenty, gdy byli super liberalni i mówili, że wszystko należy sprywatyzować, a mieli takie momenty, gdy mówili, że państwo powinno budować fabryki. To się w żaden obraz nie składa. Janusz Palikot jest coraz bardziej żałosny - ocenia publicysta.

- Oczywiście to wszystko jest na tle szerszego kryzysu Lewicy. Mam wrażenie, że ta strona po prostu zanika. Dlaczego tak się dzieje? Bo Platforma Obywatelska wchodzi w to miejsce - podkreśla gość Jedynki.

Łukasz Lipiński z "Polityki Insight" dodaje, że w jego opinii Lewica ma dwa problemy. - Pierwszy to rzeczywiście słabość partii i liderów. Nie radzi sobie z pozyskiwaniem wyborców. I drugi – bardzo duża konkurencja dwóch głównych partii o Lewicę - mówi publicysta.

- To nie jest tak, że do Lewicy apeluje tylko Platforma Obywatelska. PO zwraca się do tej tak zwanej Lewicy obyczajowej, a do tej tak zwanej tradycyjnej Lewicy, socjalnej, zwraca się PiS - dodaje gość "Sygnałów dnia".

Zdaniem Łukasza Lipińskiego, był taki moment w trwającej kampanii prezydenckiej, kiedy wydawało się, że Janusz Palikot "nieco się odradza". - W jednym lub dwóch sondażach miał rzeczywiście w miarę przyzwoity wynik, ale tutaj stała się rzecz inna – partia mu się posypała. Ci ludzie, którzy z nim zostali nie uwierzyli, że on jest w stanie zrobić to, co teraz zapowiada - mówi dziennikarz.

Goście "Sygnałów dnia" mówili także o kampanii wyborczej przed wyborami prezydenckimi.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Przemysław Szubartowicz

Gość: Michał Karnowski ("wSieci"), Łukasz Lipiński ("Polityka Insight")

Data emisji: 06.03.2015

Godz. emisji: 8.20

kh,tj

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Klub Parlamentarny Twojego Ruchu rozwiązany. Janusz Palikot: bez przerwy ktoś mi rzuca kłody pod nogi

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2015 11:53
- Klub Twojego Ruchu przestał istnieć. Wystąpiło z niego 12 posłów - poinformował lider TR Janusz Palikot. Zapowiedział, że w Sejmie powstanie koło Ruch Palikota.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejni posłowie opuszczają pokład Palikota. Rozenek: nasza misja dobiegła końca

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2015 17:58
Politycy Twojego Ruchu: Andrzej Rozenek, Sławomir Kopyciński, Marek Poznański i Jacek Najder zapowiedzieli w czwartek, że wystąpią z partii. - Wraz z nami idą ludzie w całej Polsce - powiedział Rozenek. Według niego rezygnację z członkostwa ma złożyć m.in. 60 członków partii w Warszawie.
rozwiń zwiń