X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Propaganda Kremla w mediach. "Rosjanie wykorzystują wszelkie obrazki, które pasują do ich układanki"

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2015 09:18
Rosyjski portal rządowy "Swobodnaja Pressa" uznał rosyjskojęzyczne audycje Polskiego Radia dla Zagranicy "za bezceremonialne ingerencje w wewnętrzne sprawy Rosji". Dlaczego?
Audio
  • Żenia Klimakin z redakcji Polskiego Radia dla Zagranicy i Justyna Prus – Wojciechowska, dziennikarka, analityk do spraw wschodnich rozmawiają o rosyjskiej propagandzie w mediach (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Siergiej Antufiew, szef Rosyjskiego Ośrodka Nauki i Kultury w Warszawie o stosunkach polsko-rosyjskich (Sygnały dnia/Jedynka)
Władimir Putin realizuje mocarstwowe dążenia Rosji
Władimir Putin realizuje mocarstwowe dążenia RosjiFoto: PAP/EPA/Sergei Karpukhin

Żenia Klimakin z redakcji Polskiego Radia dla Zagranicy powiedział, że rosyjskie media rządowe i władze w Moskwie najbardziej "boli prawda" i dlatego prowadzony od pół roku w języku rosyjskim portal informacyjny spotkał się z krytyką. Zwrócił uwagę, że od wielu lat "prężnie" działa redakcja rosyjska Polskiego Radia, która dociera do rosyjskiego słuchacza.

- Dajemy przekaz, jak wygląda sytuacja z punktu widzenia polskiego, ale też mówimy o rzeczach, które są istotne dla społeczeństwa obywatelskiego rosyjskiego. Oczywiście tych informacji nie ma w głównych, centralnych mediach rosyjskich i stąd się bierze taka ostra reakcja – podkreślił dziennikarz.

KRYZYS NA UKRAINIE: SERWIS SPECJALNY >>>

Justyna Prus – Wojciechowska, dziennikarka, analityk do spraw wschodnich, przekonywała z kolei, że "Rosjanie zawsze będą się czepiać" polskich mediów. Zwróciła uwagę, w jaki sposób rosyjskie media rządowe manipulują przekazywanymi informacjami. Dodała, że propaganda ta trafia na podatny grunt i że większość obywateli tego kraju je akceptuje i nie czuje się oszukiwana, gdyż odpowiadają one ich zapatrywaniom politycznym. Dodała, że dotyczy to też wykształconych ludzi i że dziś ponad 80 procent Rosjan popiera wszystkie działania Władimira Putina.

- Rosjanie ochoczo przyjmują komunikat, który dostają od mediów. Czasami mam ważnienie, że nawet zdają sobie sprawę, że to nie jest prawda, ale udają, że w to wierzą – oceniała Justyna Prus – Wojciechowska.

Żenia Klimakin wspominał, że rosyjskie media piszą m.in. o tym, że na Ukrainie są już hrywny z wizerunkiem Hitlera, że w tamtejszych przedszkolach dzieci uczone są zabijać gile, ponieważ "mają na sobie kolory flagi rosyjskiej", czy że dziecko zostało ukrzyżowane przez "ukraińskich faszystów" ze Słowiańska.

- Rosjanie bardzo sprytnie wykorzystują wszelkie obrazki, które pasują do ich układanki - dodała Justyna Prus – Wojciechowska.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Daniel Wydrych

Goście: Żenia Klimakin (redakcja Polskiego Radia dla Zagranicy), Justyna Prus – Wojciechowska (dziennikarka, analityk do spraw wschodnich)

Materiał przygotowała: Marta Masłowska

Gość: Siergiej Antufiew (szef Rosyjskiego Ośrodka Nauki i Kultury w Warszawie)

Data emisji: 7.03.2015

Godzina emisji: 7.47 (materiał), 8.15 (rozmowa)

Materiał został wyemitowany w "Sygnałach dnia".

pp, pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gen. Skrzypczak: Putin nie zatrzyma się na wschodniej Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2015 19:34
Zdaniem byłego wiceministra obrony narodowej Waldemara Skrzypczaka, Władimir Putin osiągnął swój cel, neutralizując Europę Zachodnią. Bez stanowczych działań Zachodu może nie poprzestać na zajęciu wschodniej Ukrainy.
rozwiń zwiń