Jerzy Owsiak: w WOŚP nie chodzi o bicie rekordów

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2015 09:08
Szef fundacji WOŚP powiedział w radiowej Jedynce, że kwota zbierana przez WOŚP zaczęła się stabilizować i świadczy o ogromnej hojności polskiego społeczeństwa.
Audio
  • Jerzy Owsiak, szef fundacji WOŚP o kupowanym sprzęcie i codziennej pracy fundacji (Sygnały dnia/Jedynka)
Jurek Owsiak
Jurek OwsiakFoto: Andrzej Szozda/PR

W niedzielę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podsumowała tegoroczny 23. Finał. Zebrała ponad 53 miliony złotych. Po raz kolejny jest to kwota rekordowa. Jerzy Owsiak powiedział jednak w Radiowej Jedynce, że ma dystans do bicia kolejnych rekordów, bo nie jest to ważne. - Od kilku lat to się ustabilizowało, zbieramy ok. 50 milionów. Myślę, że taka jest hojność Polaków - powiedział.

Dodał, że będzie dobrze, jeśli za rok zebrana zostanie podobna kwota.

Szef fundacji WOŚP powiedział, że w uzyskanej z tegorocznej zbiórki kwocie 4 proc. stanowią koszty. Jak zaznaczył, środki na codzienną pracę fundacji, jak prowadzenie biura, pochodzą od sponsorów. - Stąd moja twarz się nieraz pokazuje, to są reklamy non-profit. Pieniądze z nich ma fundacja - powiedział gość "Sygnałów dnia".

Jerzy Owsiak mówił także o tym, że zdarza się, że dyrektorzy szpitali nie przyjmują sprzętu od WOŚP, bo uważają, że nie są w stanie go utrzymywać. Jak przyznał, dziwi go to, ponieważ szpital dopiero po kilku latach ponosi koszty utrzymania podarowanego sprzętu.

W zebranej w tym roku przez WOŚP kwocie znajduje się ponad 37 tysięcy złotych za złote serduszko z numerem 90, wylicytowane w Radiowej Jedynce. Jerzy Owsiak podziękował za to, że słuchacze Programu Pierwszego Polskiego Radia od początku są z Orkiestrą.

Szef fundacji powiedział, że na razie nieznany jeszcze jest cel finału w 2016 roku, ale na pewno kontynuowana będzie współpraca z oddziałami geriatrycznymi. Poinformował, że wkrótce w Warszawie powstanie 37 miejsc geriatrycznych.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Jerzy Owsiak (szef fundacji WOŚP)

Data emisji: 9.03.2015

Godzina emisji: 8.15

bk, pg

>>>Zapis całej rozmowy

Zobacz więcej na temat: Jerzy Owsiak medycyna WOŚP

Czytaj także

WOŚP podała kwotę zebraną podczas 23. Finału. Czy padł rekord?

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2015 20:12
- W tegorocznym Finale WOŚP zebrała ponad 53 mln zł - poinformował szef fundacji Jerzy Owsiak.
rozwiń zwiń