X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dyrektor Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej: Polska adwokatem Ukrainy na arenie międzynarodowej

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2015 09:20
- Oprócz Niemiec, ważną rolę w kształtowaniu polityki wschodniej UE, odgrywa także Polska - mówi w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce Cornelius Ochmann, dyrektor Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.
Audio
  • Cornelius Ochmann, dyrektor Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej o debacie "Niemcy patrzą na Wschód" i kryzysie na Ukrainie (Sygnały dnia/Jedynka)
Cornelius Ochmann, dyrektor Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej
Cornelius Ochmann, dyrektor Fundacji Współpracy Polsko-NiemieckiejFoto: Polskie Radio

Polityka wschodnia Unii Europejskiej to główny temat debaty "Niemcy patrzą na Wschód", która odbędzie się we wtorek w Polskim Radiu. Współorganizatorem debaty jest Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej. Debata, która odbędzie się w Studiu im. Władysława Szpilmana, będzie transmitowana na żywo w radiowej Jedynce od godziny 18.

Cornelius Ochmann mówi, że w tej chwili niemiecka polityka zagraniczna zajmuje się przede wszystkim dwoma problemami. - Pierwszy i ważniejszy, z niemieckiego punktu widzenia, to przyszłość strefy euro i problem z Grecją. Drugie wyzwanie globalne to polityka wschodnia Unii Europejskiej - informuje dyrektor Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej i dodaje, że Niemcy, jeśli chodzi o politykę wschodnią Unii odgrywają bardzo ważną rolę, ale podkreśla, że bardzo ważną rolę odgrywa także Polska. - To Polska na arenie europejskiej, w ostatnich latach, była adwokatem Ukrainy - zaznacza gość Jedynki.

- Polityka wschodnia Unii Europejskiej to duży sukces UE i duży sukces kierownictwa Unii. Również ważną rolę odgrywa tutaj były premier Donald Tusk, który stara się ten kompromis unijny w jakiś sposób zorganizować - zaznacza gość "Sygnałów dnia". - Oczekiwania ze strony rosyjskiej były całkiem inne. Rosjanie, w swojej strategii, nawet nie uwzględniali takiego wariantu, że Unia może zachować jasne stanowisko. Unia daje sobie radę lepiej, nie tylko niż oczekiwała Rosja, ale także lepiej niż oczekiwali eksperci - ocenia Cornelius Ochmann.

Dyrektor Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej mówi także, że większość Niemców nawet nie zdaje sobie sprawy z powagi konfliktu na Ukrainie, i że jest to "globalny konflikt". - Przeciętny niemiecki obywatel nie zdaje sobie sprawy, że chodzi o przyszłość Europy. Konflikt o strefę euro jest w przekonaniu przeciętnego Niemca dużo ważniejszy. Czego nie powiedziałbym o elitach politycznych - podkreśla gość Jedynki.

KRYZYS NA UKRAINIE - serwis specjalny >>>

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Cornelius Ochmann (dyrektor Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej)

Data emisji: 17.03.2015

Godzina emisji: 8.18

kh/ag

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kryzys na Ukrainie. Władimir Putin oskarża Polskę o szkolenie "ukraińskich nacjonalistów"

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2015 23:53
Rosja uratowała mieszkańców Krymu przed ukraińskimi nacjonalistami. Tego typu oświadczenia wygłosił Władimir Putin w filmie "Krym. Droga do ojczyzny". Rosyjski prezydent obciążył winą za obecną sytuację na Ukrainie USA i ich europejskich partnerów, w tym Polskę.
rozwiń zwiń