X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Adam Jarubas: polska ziemia powinna być w polskich rękach

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2015 09:30
- Mamy głód ziemi. Trzeba stworzyć warunki, by rolnicy mogli ją uprawiać, nie powinna trafiać do spekulantów – mówił w "Sygnałach dnia" kandydat ludowców na prezydenta.
Audio
  • Adam Jarubas, kandydat na prezydenta PSL o zmianach w prawie i kampanii (Sygnały dnia/Jedynka)
Adam Jarubas
Adam JarubasFoto: Wojciech Kusiński/PR

Adam Jarubas zwrócił się we wtorek z apelem do parlamentarzystów i ugrupowań politycznych o jak najszybsze zakończenie prac nad ustawą chroniącą polską ziemię przed wykupem przez obcokrajowców. Od 1 maja 2016 r. będzie możliwy swobodny obrót ziemią. Zgodnie z europejskim prawem, cudzoziemcy będą mogli kupować polską ziemię bez konieczności ubiegania się o specjalne zezwolenia.

Jarubas powiedział  w Jedynce, że parlamentarzyści powinni się połączyć wokół starań, by ziemia pozostała w polskich rękach. Podkreślił również, polskie rolnictwo pilnie potrzebuje regulacji w zakresie prawa spółdzielczego i sprzedaży bezpośredniej, wprowadzania na rynek własnych produktów.-  Mamy zapewnienie, że w tej kadencji te ustawy będą przyjęte – mówił kandydat PSL na prezydenta.

Obronność

Adam Jarubas uważa, że trzeba wspierać struktury NATO, a w ich ramach oddziały szybkiego reagowania. - Trzeba budować bezpieczeństwo Polski; potrzebujemy obecności wojsk w NATO w naszym kraju – mówił. - Lokalizacją baz NATO powinna być Polska wschodnia – podkreślił. Według niego, tam wojska NATO działałyby odstraszająco na Władimira Putina.

Kandydat PSL w wyborach prezydenckich opowiedział się również za tym, by zwiększać liczbę żołnierzy. - Wydatki na obronność powinny być większe, trzeba im nadać priorytet – mówił. Zaznaczył, że trzeba zrobić wszystko, by wyposażenie dla armii dotarło wcześniej, jeszcze przed rokiem 2022.

Euro

Według Adama Jarubasam temat euro w kampanii jest podnoszony celowo, by podgrzać emocje. W jego ocenie Polska jest dziś nieprzygotowana do przyjęcia euro. Jego zdaniem, trzeba wzmacniać gospodarkę, a europejska waluta to kwestia przyszłości.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Adam Jarubas

Godzina emisji: 8.18

Data emisji: 25.03.2015

agkm/tj

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Adam Jarubas: znam byłych polityków PiS, ale nie są moimi doradcami

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2015 09:13
Kandydat PSL na prezydenta skomentował w Radiowej Jedynce medialne doniesienia na temat doradzających mu w kampanii byłych polityków PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Jarubas: powinniśmy zwiększać liczbę żołnierzy pod bronią

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2015 19:55
- Więcej żołnierzy, bazy NATO we wschodniej Polsce, program płatnych staży dla młodych ludzi w ramach struktur wojskowych - to propozycje wzmacniania systemu bezpieczeństwa Polski, przedstawione przez kandydata PSL na prezydenta RP Adama Jarubasa.
rozwiń zwiń