X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Muzeum Historii Polski powstanie do 11 listopada 2018 roku?

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2015 08:08
- Decyzja o jego budowie należy do premier Ewy Kopacz. To ona jest zdeterminowana, by to muzeum powstało na okrągłą rocznicę odzyskania niepodległości - mówiła w "Sygnałach dnia" minister kultury i dziedzictwa narodowego Małgorzata Omilanowska.
Audio
  • Muzeum Historii Polski powstanie do 11 listopada 2018 roku? (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Muzeum Historii Polski od 9 lat nie ma siedziby (Sygnały dnia/Jedynka)
Minister kultury i dziedzictwa narodowego Małgorzata Omilanowska
Minister kultury i dziedzictwa narodowego Małgorzata OmilanowskaFoto: mkidn.gov.pl

Omilanowska tłumaczyła, że premier Kopacz podjęła już wiążącą decyzję o skierowaniu w najbliższych czterech latach finansowych środków potrzebnych na realizację tej inwestycji. - Do mnie należy przygotowanie tego od strony operacyjnej, a więc do lipca przygotowanie planu, który zostanie jako uchwała rządu przyjęty. Wtedy będziemy mieli gwarancję, że do realizacji dojdzie, ponieważ decyzje rządowe tego rodzaju są w zasadzie nieodwoływalne - powiedziała minister kultury.
Muzeum Historii Polski powstanie w warszawskiej Cytadeli. - Premier, minister obrony narodowej, Tomasz Siemoniak uznał, że Cytadela nie jest wojsku już potrzebna i ten teren może być przeznaczony na inne cele (...) Ja się szalenie cieszę z tego, że zabytek o wielkiej wartości historycznej i architektonicznej, jakim jest Cytadela, jedna z niewielu w Europie tak doskonale zachowanych fortyfikacji XIX-wiecznych, dostanie nowe życie - zaznaczyła. - Cytadela to wspólny pomysł, mój i ministra Siemoniaka. We wspólnej rozmowie odkryliśmy, że jesteśmy w stanie taki projekt wymyślić i przeprowadzić - dodała.
Minister kultury przyznała, że gmachy muzealne kosztują mniej więcej 10 tys. zł za metr kwadratowy. Sama skorupa będzie kosztowała 200 mln zł, plus wyposażenie, plus wystawa stała. Myślę, że oscylujemy w okolicach 300 mln zł. Wiążącą odpowiedź udzielę za kilka tygodni, kiedy architekci udzielą odpowiedzi na nasze pytania - poinformowała Małgorzata Omilanowska.
***

Tytuł audycji: Sygnały dnia
Prowadziła: Zuzanna Dąbrowska
Gość: Małgorzata Omilanowska (minister kultury i dziedzictwa narodowego)

Materiał przygotowała: Ewa Syta

Data emisji: 27.03.2015
Godzina emisji: 6.52 (materiał), 7.20 (rozmowa)
kk/tj

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Otwarcie Muzeum Historii Żydów Polskich. Prezydent: nie da się zrozumieć historii Polski bez znajomości historii Żydów polskich

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2014 23:59
- Nie da się zrozumieć i w pełni przeżyć historii Polski bez znajomości historii Żydów polskich - mówił prezydent Bronisław Komorowski podczas uroczystego otwarcia Muzeum Historii Żydów Polskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zwiedzamy Muzeum Historii Żydów Polskich

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2014 18:04
Otwarcie stałej wystawy w Muzeum Historii Żydów Polskich niewątpliwie było najważniejszym kulturalnym wydarzeniem roku. Ekspozycja składa się z ośmiu galerii tematycznych o łącznej powierzchni prawie pół hektara.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kraków: konkurs na koncepcję rozbudowy Gmachu Głównego Muzeum Narodowego

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2015 15:54
Muzeum Narodowe w Krakowie ogłosiło międzynarodowy konkurs na opracowanie koncepcji przebudowy i modernizacji Gmachu Głównego. Jak podkreśla dyrekcja, budynek jest jedną z ikon modernistycznego Krakowa, lecz wymaga dostosowania do potrzeb współczesnego muzealnictwa.
rozwiń zwiń