Niepełnosprawni sportowcy apelują: "Pokażcie nas w Rio"

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2015 10:48
"Pokażcie nas w Rio" - apelowali w Jedynce niepełnosprawni sportowcy, którzy wystartują na najbliższych igrzyskach olimpijskich. Zawodnicy przygotowują się do paraolimpiady, nie wiadomo jednak, czy ich zmagania będzie można śledzić na żywo.
Audio
  • W "Sygnałach Dnia" Joanna Mendak i Marcin Ryszka mówili o nadchodzącej paraolimpiadzie w Rio de Janeiro i próbach zwiększania świadomości społeczeństwa na temat sportu niepełnosprawnych (Sygnały Dnia/Jedynka)
Pokażcie nas w Rio apelują niepełnosprawni sportowcy, którzy wystartują na najbliższych igrzyskach olimpijskich
"Pokażcie nas w Rio" apelują niepełnosprawni sportowcy, którzy wystartują na najbliższych igrzyskach olimpijskichFoto: Depositphotos

Joanna Mendak, która zdobyła trzy złote medale dla Polski na trzech ostatnich imprezach, podkreśla, że sport niepełnosprawnych niczym specjalnie się nie różni.

- Odbywam jedenaście treningów w ciągu dnia, wszystko jest dostosowane do przygotowań do paraolimpiady. Dzisiaj, by odnieść sukces w sporcie paraolimpijskim, trzeba działać zespołowo, pracuje nad tym cały sztab ludzi. W sensie sportowym uważam, że mój wynik jest tak samo ważny jak zawodników startujących na igrzyskach olimpijskich - powiedziała pływaczka.

Polska zawodniczka zapewniła, że emocje towarzyszące rywalizacji niepełnosprawnych niczym nie ustępują tym, których można doświadczyć na zawodach pełnosprawnych.

Marcin Ryszka, inicjator akcji "Pokażcie nas w Rio", który reprezentował Polskę na paraolimpiadach w Pekinie i Londynie uważa, że trzeba zwiększyć świadomość społeczeństwa na temat sportowców niepełnosprawnych.

Tymczasem TVP zamnierza pokazywać igrzyska paraolimpijskie w Rio w ograniczonym zakresie. O szczegółach opowiedział Jedynce rzecznik stacji.

***

Przygotowała: Dorota Świerczyńska
Goście: Joanna Mendak (niepełnosprawna pływaczka), Marcin Ryszka (inicjator akcji "Pokażcie nas w Rio"), Jacek Rakowiecki (rzecznik TVP)
Data emisji: 27.03.2015

Godzina emisji: 6.28

ps/pg

Czytaj także

Sportowi mistrzowie, którzy wszystkich biją na głowę

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2014 04:56
W Polsce żyje ponad 6 mln osób z niepełnosprawnościami. W ten weekend będzie można się przekonać, że nie jest to przeszkodą w uprawianiu sportu i byciu... mistrzem świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olimpiady Specjalne w Polsce. "Medale są ważne, ale nie najważniejsze"

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2014 18:45
Goście debaty dnia w Jedynce rozmawiali na temat olimpiad specjalnych w Polsce. Sportowe imprezy są dla niepełnosprawnych intelektualnie świetną okazją do przełamywania barier.
rozwiń zwiń