Wielkanocne śniadanie dla samotnych

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2015 10:47
Są takie dni w roku, kiedy ludzie nie powinni być sami. Dla nich Mikołaj Rykowski w Warszawie i Katowicach organizuje wielkanocne śniadania.
Audio
  • Mikołaj Rykowski opowiada o organizowaniu śniadań i Wigilii dla samotnych (Sygnały dnia/Jedynka)
Śniadanie dla samotnych (2014 r.)
Śniadanie dla samotnych (2014 r.)Foto: PAP/Adam Warżawa

- Nie chodzi o to, żeby tylko przyjść i zjeść. Samotni ludzie mogą spotkać się z innymi również samotnymi - wyjaśnia Mikołaj Rykowski w "Sygnałach dnia". Zaprasza wszystkich w Wielkanocną Niedzielę na godzinę 9. W stolicy śniadanie jest organizowane po raz pierwszy. Chętni są zaproszeni do namiotu przy Pałacu Kultury i Nauki. Gość radiowej Jedynki przewiduje, że zarówno w Katowicach, jaki i w Warszawie będzie ok. 2,5 tysiąca ludzi. Ale gdyby nawet przyszło ich więcej jedzenia nie zabraknie. - Jajeczko i kiełbasa dają się pokroić - zażartował.
Mikołaj Rykowski do tej pory organizował Wigilie i śniadania dla samotnych w Katowicach. W stolicy, oprócz jutrzejszego poczęstunku, w planach jest również Wigilia. Jego zdaniem, ludzie przychodzą, bo widzą, że tych spotkań nie robią instytucje, do których nie mają zaufania, a wolontariusze. W Katowicach jest ich już 250.
Samotni podczas śniadania będą mogli również skosztować żurku. Zupa według tradycyjnego przepisu będzie gotowana na oczach gości w wielkim garnku. Przepisy na żurek i na inne potrawy są dostępne w internecie.
Mikołaj Rykowski, który jest restauratorem, zapewnia że organizowanie Wigilii i śniadań daje mu ogromną satysfakcję. Obecnie stara się o rejestrację Fundacji Wolne Miejsce, która organizowałaby imprezy dla samotnych. A wszystko zaczęło się od jednej osoby...

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Daniel Wydrych

Gość: Mikołaj Rykowski (organizator śniadania Wielkanocnego dla Samotnych)

Godzina emisji: 8.16

Data emisji: 4.04.2015

ag/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czekoladowe jajo zamiast pisanki. Polacy coraz chętniej przejmują zagraniczne zwyczaje wielkanocne

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2015 10:56
Czekoladowe pisanki i słodkie zające coraz częściej pojawiają się na wielkanocnych stołach Polaków. Najczęściej są to wyroby z czekolady gorzkiej lub mlecznej, z nadzieniem o smaku truskawek, orzechów lub wanilii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ksiądz Marczak: zapraszamy na śniadanie wielkanocne w jadłodajni Caritas

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2015 07:51
- Tajemnica świąt Wielkanocy mówi o godności ludzkiego życia i jego wartości, i o tym, że jesteśmy przeznaczeni do życia wiecznego - mówił w ”Sygnałach dnia” ksiądz Dariusz Marczak, dyrektor Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Para prezydencka oraz premier Ewa Kopacz złożyli życzenia wielkanocne Polakom

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2015 10:20
W sobotę w oficjalnych serwisach internetowych i na profilach społecznościowych kancelarii prezydenta i premiera opublikowane zostały świąteczne przesłania.
rozwiń zwiń