X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Radio łączy ludzi: "Ja proszę, żeby odczytano to, co powiem"

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2015 09:12
Słuchacze od początku istnienia Polskiego Radia nie poprzestawali na jego słuchaniu. Odzywają się każdego dnia. Niektórzy chwalą i doceniają, inni dzwonią i piszą, żeby skrytykować lub zwrócić na coś uwagę. Telefonują, piszą, a czasem odwiedzają redakcję.
Audio
  • 90 lat Polskiego Radia. Słuchacze odzywają się każdego dnia! (Sygnały Dnia/Jedynka)
Choć maile i telefony zastąpiły tradycyjną korespondencję, listy nadal przychodzą (fot. AndrysPixabay)
Choć maile i telefony zastąpiły tradycyjną korespondencję, listy nadal przychodzą (fot. Andrys/Pixabay)Foto: Andrys/Pixabay.com

Pierwszy na listy słuchaczy odpowiadał na antenie Stanisław Odyniec - 24 stycznia 1926 roku nadano pierwszą "Skrzynkę odpowiedzi". Ogromną popularność zdobyła także "Fala 56", która zastąpiła propagandową "Falę 49" - w 1957 roku przyszło do niej 140 tysięcy listów!

Prawdziwym szałem okazała się jednak "Radiowa Lista Przebojów", której nadawanie rozpoczęto w 1968 roku. Comiesięczna audycja opierała się na plebiscycie przeprowadzanym wśród słuchaczy. - Zawsze prosiłam w tej audycji, żeby nie przysyłać listów tylko kartki pocztowe. Przychodziły takie wory, kilkadziesiąt tysięcy tych listów! A ja siedziałam jak Kopciuszek i liczyłam... To było coś niesamowitego - wspomina Maria Szabłowska.

Słuchacze reagują żywiołowo na wszystko. A redakcji trudno czasem ograniczyć się do czytania - ludzie zadają pytania, proszą o wsparcie lub interwencję. I choć czasy się zmieniły, sprawy są te same. Trudno pozostać na nie obojętnym.

Która redakcja jest dziś prawdziwym składem pocztowym? O co najczęściej pytali i pytają słuchacze i jakiej pomocy potrzebują? Czy da się odwiedzić ulubioną redakcję? Zdradzamy te sekrety.

***

Przygotowała: Katarzyna Pilarska

Data emisji: 21.04 2015

Godzina emisji: 7.50

Materiał wyemitowano w audycji "Sygnały Dnia"

 

amp/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

90 lat Polskiego Radia. Tak rodziły się "Sygnały dnia"

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2015 11:45
1 marca 1973 roku obudziły słuchaczy "Sygnały dnia" . Na ówczesne czasy audycja była przełomowa i cieszyła się ogromną popularnością.
rozwiń zwiń

Czytaj także

90 lat Polskiego Radia. Technika w służbie człowieka

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2015 11:37
Radio powstało i zaczęło nadawać dzięki inżynierom i technikom Polskiego Towarzystwa Radiotechnicznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urodziny Radiowej Jedynki. Najśmieszniejsze momenty

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2015 11:23
Od kilku miesięcy świętujemy 90-lecie Polskiego Radia. Dziś natomiast przypadają urodziny Radiowej Jedynki, pierwszej polskiej stacji w eterze.
rozwiń zwiń