Wybory prezydenckie 2015. Marian Kowalski: upowszechnić dostęp do broni palnej

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2015 09:14
- Dlaczego Majdan w Kijowie się udał? Bo tam było sześć milionów legalnej broni. Dlatego ci omonowcy nie mogli zaatakować tłumu - mówi w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce kandydat Ruchu Narodowego na prezydenta RP.
Audio
  • Marian Kowalski: upowszechnić dostęp do broni palnej (Sygnały dnia/Jedynka)
Marian Kowalski
Marian KowalskiFoto: mat.promocyjne

Marian Kowalski mówi, że należy w Polsce upowszechnić dostęp do broni palnej w obronie miru domowego, czyli dla osób pełnoletnich, zdrowych psychicznie i niekaranych. - Gdyby Polacy byli uzbrojeni, przypuszczam, że także Rosja nie wypowiadałaby się w tak kategoryczny sposób o naszym kraju, i Polska by nie była tak łatwym kąskiem do przełknięcia na wypadek wojny - ocenia kandydat narodowców na prezydenta.

Gość Jedynki uważa także, że nasz kraj powinien skoncentrować się na umacnianiu wschodniej granicy, a nie zajmować problemami państw z południa Europy. - Afrykanie czy mieszkańcy Bliskiego Wschodu nie uciekają do Polski. Powinniśmy się skupić na ochronie granicy wschodniej Unii Europejskiej - zaznacza Marian Kowalski i sugeruje, że za problem nielegalnych imigrantów z Afryki może odpowiadać Rosja.

Marian Kowalski tłumaczy także, dlaczego jest zwolennikiem zmian w konstytucji, które miałyby wprowadzić w Polsce system prezydencki i zdradza, co powinno się jego zdaniem stać z nielojalnymi "obrotowymi cwaniakami", którzy zmieniają partie jak rękawiczki.

Wybory prezydenckie 2015 - czytaj więcej>>>

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja. Jeśli żaden z kandydatów nie otrzyma ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja zostanie zorganizowana druga tura głosownia. Weźmie w niej udział dwóch kandydatów z najlepszym wynikiem.

W wyborach zmierzą się: ubiegający się o reelekcję Bronisław Komorowski (z poparciem PO), Andrzej Duda (PiS), Magdalena Ogórek (z poparciem SLD), Adam Jarubas (PSL), lider Twojego Ruchu Janusz Palikot, Janusz Korwin-Mikke (ugrupowanie KORWiN), muzyk Paweł Kukiz, Jacek Wilk (Kongres Nowej Prawicy), Marian Kowalski (Ruch Narodowy), Paweł Tanajno (Demokracja Bezpośrednia) oraz reżyser Grzegorz Braun.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadziła: Zuzanna Dąbrowska

Gość: Marian Kowalski (kandydat na prezydenta RP)

Godzina emisji: 8.19

Data emisji: 24.04.2015

kh/asz

>>>Zapis całej rozmowy

Czytaj także

Krzysztof Bosak: nie możemy przejmować się sondażami

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2015 13:40
- Wiemy, że szansa na drugą turę, ze strony naszego kandydata, nie jest duża - mówi w magazynie "Z kraju i ze świata" wiceprezes Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marian Kowalski: jako jedyny upominam się o godną płacę

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2015 18:08
Kandydat Ruchu Narodowego na prezydenta Marian Kowalski w sobotę prowadził kampanię w Poznaniu. Spotkał się z dziennikarzami przy głównej bramie zakładów H. Cegielskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konwencja wyborcza kandydata Ruchu Narodowego na prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2015 17:49
Likwidacja ZUS, łatwiejszy dostęp do broni palnej i odbudowa zdolności obronnych Polski - to główne punkty programu Mariana Kowalskiego w wyborach prezydenckich.
rozwiń zwiń