X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prezes IPN: Władysław Bartoszewski do ostatnich chwil był aktywny

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2015 08:08
- To strata nie do odrobienia. Między nami nie ma już takich ludzi z takim doświadczeniem - tak prezes IPN Łukasz Kamiński mówi o Władysławie Bartoszewskim.
Audio
  • Prezes IPN Łukasz Kamiński wspomina zmarłego prof. Władysława Bartoszewskiego (Sygnały dnia/Jedynka)
Prezes IPN Łukasz Kamiński
Prezes IPN Łukasz Kamiński Foto: Polskie Radio/Wojciech Kusiński

Zdaniem prezesa, śmierć Bartoszewskiego to "symbol odchodzenia całego pokolenia". - To jeden z ostatnich reprezentantów Polski Podziemnej - dodał. Jak przyznał, profesor do ostatnich dni był aktywny. Jeszcze w czwartek był w Sejmie, kilka dni temu uczestniczył w uroczystościach związanych z rocznicą wybuchu Powstania w warszawskim getcie. Planowano że weźmie udział w konferencji historyków organizowanej z okazji rocznicy zakończenia II wojny światowej.

Wspomnienia Władysława Bartoszewskiego z Auschwitz >>>

Prezes IPN przypomniał, że Bartoszewski ma swój wkład w przypominanie światu historii Polski XX wieku. Był nie tylko orędownikiem bliskiej współpracy między Polską a Niemcami, ale także pokazywania, że okupowana Polska udzielała pomocy Żydom. Sam nagrodzony orderem Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata był świadkiem wydarzeń II wojny światowej.

Ostatnie zamieszanie wokół słów szefa FBI Jamesa Comeya pokazują tymczasem, że Zachód nie wie, jak było na prawdę. - Mamy do czynienia z ignorancją, brakiem wiedzy i zrozumienia historii Polski i Europy w czasie II wojny światowej - mówił Kamiński. Jak dodał, należy zatem stawiać na edukację. Prezes IPN oraz dyrektorzy kilku muzeów historycznych zapraszają Comeya do przyjazdu do naszego kraju.

Powinien odwiedzić Gdańsk, Warszawę i muzeum w Auschwitz. Kamiński wyjaśnia w rozmowie, dlaczego tak ważne na mapie Polski są te miejsca.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Łukasz Kamiński (prezes IPN)

Godzina emisji: 7.15

Data emisji: 25.04.2015

asop/ag

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef FBI: żałuję, że powiązałem Polskę z Niemcami. "Sprawa jest zamknięta"

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2015 15:55
- Żałuję, że powiązałem Polskę z Niemcami - pisze dyrektor FBI James Comey w liście przekazanym ambasadorowi Polski w Stanach Zjednoczonych Ryszardowi Schnepfowi. Zdaniem szefa polskiej dyplomacji Grzegorza Schetyny, dobrze się stało, że takie słowa w końcu padły.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie żyje profesor Władysław Bartoszewski, pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego, więzień Auschwitz, żołnierz AK

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2015 22:50
W wieku 93 lat zmarł Władysław Bartoszewski, polityk, działacz społeczny i pisarz. Był dyplomatą i historykiem, badaczem dziejów Powstania Warszawskiego i prasy konspiracyjnej, także dziennikarzem i publicystą, Kawalerem Orderu Orła Białego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Producent gry edukacyjnej przeprasza za "nazistowską Polskę"

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2015 07:00
Firma Mattel, producent edukacyjnej gry karcianej ''Apples to Apples", w której pojawiło się kłamliwe określenie "nazistowska Polska" przeprosiła za swój błąd, zapewniając, że karta została usunięta z produkcji już w 2013 roku.
rozwiń zwiń