X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nie było kogoś takiego jak Bartoszewski

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2015 09:07
Wiadomość o śmierci Władysława Bartoszewskiego tak samo mocno zaskoczyła, co wstrząsnęła. Przeżyli ją równie mocno przyjaciele, politycy i historycy.
Audio
  • Politycy, historycy i przyjaciele wspominają zmarłego prof. Władysława Bartoszewskiego (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Archiwalne wypowiedzi prof. Władysława Bartoszewskiego (Sygnały dnia/Jedynka)
Na zdjęciu archiwalnym z 19.02.2012 r. Władysław Bartoszewski podczas uroczystego jubileuszu z okazji 90. rocznicy urodzin na Zamku Królewskim w Warszawie
Na zdjęciu archiwalnym z 19.02.2012 r. Władysław Bartoszewski podczas uroczystego jubileuszu z okazji 90. rocznicy urodzin na Zamku Królewskim w WarszawieFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Dyplomata i historyk, badacz dziejów Powstania Warszawskiego i prasy konspiracyjnej, także dziennikarz i publicysta, kawaler Orderu Orła Białego zmarł 24 kwietnia w Warszawie w wieku 93 lat.
Dla Donalda Tuska to jeden z najsmutniejszych dni w ostatnich latach. - Nie tylko dla mnie, ale też dla wszystkich Polaków - mówi były premier.
Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz podkreśla, że Władysław Bartoszewski był dla jego pokolenia łącznikiem okresu wojny i okupacji z tym, co robiła "Solidarność".
Doradca prezydenta Roman Kuźniar nie ma wątpliwości, że Władysław Bartoszewski był obok Tadeusza Mazowieckiego największym polskim politykiem. - Nie było kogoś takiego w Europie - mówi wspominając dokonania zmarłego.

ARCHIWALNE NAGRANIA PROF. WŁADYSŁAWA BARTOSZEWSKIEGO W RADIACH WOLNOŚCI >>>

Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski uważa, że prof. Bartoszewski był niezwykłym świadkiem historii. Zaś były ambasador Izraela w Polsce Szewach Weiss zapewnia, że profesor, pomagając Żydom podczas II wojny światowej, zyskał ich wielki szacunek.
Prof. Antoni Dudek podkreśla wkład Władysława Bartoszewskiego w proces pojednania polsko-niemieckiego, a prof. Andrzej Paczkowski zwraca zaś uwagę na historyczne prace, jakie pisał zmarły.

Posłuchaj wypowiedzi polityków i historyków, a także archiwalnych wypowiedzi Władysława Bartoszewskiego.

Prezes IPN o Władysławsie Bartoszewskim: do ostatnich chwil był aktywny >>>

***

Przygotował: Witold Banach

Data emisji: 25.04 2015

Godzina emisji: 6,50, 8.41

Materialy wyemitowano w audycji "Sygnały dnia"

ag/kd

Komentarze1
aby dodać komentarz
casial2015-04-25 12:30 Zgłoś
Warto być przyzwoitym (cytat). Komentarz: Warto być przyzwoitym ! Dalej: Pozostaję dla Niego z szacunkiem !

Czytaj także

"Władysław Bartoszewski był wyjątkowy pod każdym względem"

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2015 04:02
Dyrektor waszyngtońskiego Muzeum Holocaustu Sarah Bloomfield wyraziła głęboki smutek po śmierci Władysława Bartoszewskiego. Określiła zmarłego Polaka mianem wielkiej postaci historycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ambasador Izraela: odszedł nasz wielki przyjaciel

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2015 04:54
Był prawdziwym przyjacielem Izraela - wspomina zmarłego wczoraj Władysława Bartoszewskiego ambasador tego kraju - Anna Azari.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes IPN: Władysław Bartoszewski do ostatnich chwil był aktywny

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2015 08:08
- To strata nie do odrobienia. Między nami nie ma już takich ludzi z takim doświadczeniem - tak prezes IPN Łukasz Kamiński mówi o Władysławie Bartoszewskim.
rozwiń zwiń