Grzegorz Schetyna: dążymy do normalizacji stosunków z Rosją

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2015 07:52
- Jak bym powiedział, że one są dobre, to bym przesadził - tak szef MSZ Grzegorz Schetyna mówił w radiowej Jedynce o stosunkach polsko-rosyjskich.
Audio
  • Szef MSZ Grzegorz Schetyna m.in. o stosunkach z Rosją oraz o polityce historycznej rządu (Sygnały dnia/Jedynka)
Grzegorz Schetyna
Grzegorz SchetynaFoto: W.Kusiński/Polskie Radio

Zdaniem gościa "Sygnałów dnia", Warszawie zależy na tym, by relacje z Moskwą "były normalne". - Wszystko to, co może im zaszkodzić, powinniśmy wspólnie eliminować - dodał.

Grzegorz Schetyna mówił też, że należy "uznać za zamkniętą" sprawę przejazdu przez Polskę motocyklistów z "Nocnych Wilków". MSZ w miniony piątek wydał im zakaz przekroczenia polskiej granicy. Jak tłumaczył szef polskiej dyplomacji, decyzję tę podjęto ze względu na to, że mieliśmy do czynienia z demonstracją i prowokacją polityczną.

"Nocne Wilki" to organizacja wspierająca politykę Władimira Putina. Jednoznacznie opowiedziała się za aneksją Krymu. Wspiera także działania Rosji na wschodzie Ukrainy. Lider organizacji znalazł się na amerykańskiej liście objętej sankcjami.

Grzegorz Schetyna wypowiedział się także na temat filmu o Janie Karskim. Jak mówił, jego resort włączy się w jego promocję. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

****

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Grzegorz Schetyna (szef MSZ)

Data emisji: 29.04.2015

Godz. emisji: 07.17

asop/asz

>>>Zapis całej rozmowy

Czytaj także

"Nocne Wilki" nie zostaną wpuszczone do Polski. "To nie jest decyzja polityczna"

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2015 19:41
MSZ poinformował też, że otrzymał od strony rosyjskiej notę w sprawie rajdu zbyt późno - mniej niż tydzień przed planowanym początkiem wydarzenia i że była ona bardzo nieprecyzyjna.
rozwiń zwiń