Janusz Piechociński: Adam Jarubas to jedyny kandydat samorządowy

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2015 08:07
- Adam Jarubas to kandydat na prezydenta spoza warszawskiej, podzielonej i często zdemoralizowanej, polityki - podkreślił w radiowej Jedynce prezes PSL Janusz Piechociński.
Audio
  • Janusz Piechociński o debacie kandydatów na prezydenta (Sygnały dnia/Jedynka)
Janusz Piechociński
Janusz PiechocińskiFoto: Wojciech Kusiński/PR

We wtorek późnym wieczorem 10 kandydatów na prezydenta (zabrakło Bronisława Komorowskiego) podczas debaty w TVP przedstawiło swoje propozycje. Debata była podzielona na trzy bloki tematyczne: polityka zagraniczna i bezpieczeństwo, rozwój gospodarczy i społeczny oraz wizja i ustrój państwa.

Czytaj dalej
debata wybory 1200.jpg
Debata prezydencka. Wielkie starcie kandydatów

Zdaniem gościa audycji "Sygnały dnia" wicepremiera, ministra gospodarki i prezesa PSL Janusza Piechocińskiego, ta debata pewnie nie pozwoliła wszystkim wyborcom wyrobić sobie zdania o kandydatach. - Nie wszystkim kandydatom starczyło też życzliwości, by mówić o tym, co proponują. Wielu w tej debacie atakowało, wręcz gryzło, zniesławiało czy prowokowało - zaznaczył.


Wybory prezydenckie 2015 - czytaj więcej »

- Z dumą i satysfakcją obserwowałem mojego kandydata Adama Jarubasa. To jedyny kandydat samorządowy, obywatelski, wyrastający z praktyki polskiej polityki robionej, a nie głoszonej raz na cztery lata. Zaproponował nową wizję polityki. Nie: idźcie, zróbcie - tylko chodźcie, zrobimy - podkreślił.


Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja. Jeśli żaden z kandydatów nie otrzyma ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja zostanie zorganizowana druga tura głosownia. Weźmie w niej udział dwóch kandydatów z najlepszym wynikiem.
Janusz Piechociński mówił także o dobiegającym końca okresie ochronnym na dostęp do polskiej ziemi dla obcokrajowców. - Polska ziemia w dalszym ciągu jest atrakcyjna, wręcz pojawiają się propozycje byśmy wydzierżawili milion hektarów Chińczykom - powiedział gość radiowej Jedynki. By dowiedzieć się więcej na ten temat wysłuchaj całej audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Janusz Piechociński (wicepremier, minister gospodarki, prezes PSL)

Data emisji: 6.05.2015

Godzina emisji: 7 .16

kk/asz

>>>Zapis całej rozmowy

Czytaj także

Debata prezydencka. Wielkie starcie kandydatów

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 22:10
Bez Bronisława Komorowskiego odbyła się debata kandydatów na prezydenta. O gospodarce, polityce zagranicznej i bezpieczeństwie dyskutowało dziesięcioro konkurentów o najwyższy urząd w państwie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory prezydenckie: ostatnie polityczne ciosy. Kampania na finiszu

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2015 00:01
Wybory prezydenckie coraz bliżej. We wtorek w studiu TVP odbyła się debata kandydatów na najwyższy urząd w państwie. Zabrakło jedynie Bronisława Komorowskiego. Urzędujący prezydent tuż przed debatą wystąpił jednak w programie "Trzech na Jednego".
rozwiń zwiń