Andrzej Duda: trzeba obniżyć wiek emerytalny, bo tego chcą Polacy

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2015 09:05
- W konstytucji jest napisane, że suwerenem jest naród. Jeżeli dzisiaj społeczeństwo polskie oczekuje - a oczekuje niewątpliwie - tego, żeby wiek emerytalny został obniżony, trzeba to zrobić - powiedział w radiowej Jedynce kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda.
Audio
  • Andrzej Duda o swoich pomysłach na poprawę sytuacji w Polsce (Sygnały dnia/Jedynka)
Andrzej Duda ocenił też w audycji debatę prezydencką w TVP, w której wziął udział
Andrzej Duda ocenił też w audycji debatę prezydencką w TVP, w której wziął udziałFoto: Wojciech Kusiński/PR

Gość audycji "Sygnały dnia" Andrzej Duda zadeklarował, że jedną z pierwszych jego inicjatyw, jeśli zostanie prezydentem, będzie podjęcie działań na rzecz obniżenia wieku emerytalnego.

- Uważam, że wiek emerytalny trzeba obniżyć, kierując się oczywiście zdrowym rozsądkiem. Sądzę, że ten pomysł, który ma NSZZ "Solidarność" jest na pewno tym, który absolutnie warto rozważyć. To jest obniżenie wieku emerytalnego, ale w połączeniu z okresem składkowym - podkreślił.

Duda chciałby także podwyższyć kwotę wolną od podatku. - Mam taki projekt i zrobię wszystko, by został zrealizowany, żeby stosowna ustawa została uchwalona do 30 listopada tego roku, by już w 2016 ta kwota wolna od podatku mogła wynosić co najmniej 8 tys. zł, po to, aby więcej pieniędzy zostało w kieszeni rodzin - wyjaśnił.

 

Czytaj dalej
debata wybory 1200.jpg
Debata prezydencka. Wielkie starcie kandydatów


- Musimy zebrać wszystkie siły i zacząć naprawiać polską gospodarkę - ocenił kandydat na prezydenta. Wysłuchaj całej audycji, w której Duda mówił o innych swoich propozycjach.

Wybory prezydenckie 2015 - czytaj więcej »

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja. Jeśli żaden z kandydatów nie otrzyma ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja zostanie zorganizowana druga tura głosownia. Weźmie w niej udział dwóch kandydatów z najlepszym wynikiem.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Andrzej Duda (kandydat PiS na prezydenta)

Data emisji: 6.05.2015

Godzina emisji: 8.18

kk/asz

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Debata prezydencka. Wielkie starcie kandydatów

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 22:10
Bez Bronisława Komorowskiego odbyła się debata kandydatów na prezydenta. O gospodarce, polityce zagranicznej i bezpieczeństwie dyskutowało dziesięcioro konkurentów o najwyższy urząd w państwie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory prezydenckie: ostatnie polityczne ciosy. Kampania na finiszu

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2015 00:01
Wybory prezydenckie coraz bliżej. We wtorek w studiu TVP odbyła się debata kandydatów na najwyższy urząd w państwie. Zabrakło jedynie Bronisława Komorowskiego. Urzędujący prezydent tuż przed debatą wystąpił jednak w programie "Trzech na Jednego".
rozwiń zwiń