Prezes Polskiego Radia: Piknik Naukowy to marka europejska

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2015 09:41
- To wydarzenie jest powielane w wielu krajach europejskich i ma szansę stać się największym popularyzatorskim przedsięwzięciem na świecie. Doceniła nas m.in. Komisja Europejska i Europejska Unia Nadawców - mówi Andrzej Siezieniewski.
Audio
  • Andrzej Siezieniewski i Tomasz Półgrabski zapraszają na 19. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik (Sygnały dnia/Jedynka)
Prezes Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski
Prezes Polskiego Radia Andrzej SiezieniewskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Prezes Polskiego Radia przypomniał, że pierwsze edycje Pikniku Naukowego odbywały się na Rynku Nowego Miasta i na Podwalu. - Wtedy cieszyliśmy się z 20-30 tysięcy odwiedzających. Pierwsza odsłona na Stadionie Narodowym zgromadziła 150 tysięcy osób. Piknik rośnie z roku na rok i jest powodem naszej dumy - mówi Andrzej Siezieniewski.

Prezes spółki PL.2012+ Tomasz Półgrabski podkreśla, że Stadion Narodowy jest "miejscem dla aktywnych Polaków". - Zapraszamy ludzi z różnymi pomysłami, nie tylko sportowymi - podkreśla.

Polskie Radio, które w tym roku świętuje jubileusz 90-lecia także ma swoje pawilony na Pikniku. - To dobra okazja, by pokazać, że Radio jest na wskroś nowoczesne. Będzie można zobaczyć wiele rzeczy, których na co dzień w radiu nie widać. Pokażemy tajniki warsztatu dziennikarskiego, kulisy pracy Informacyjnej Agencji Radiowej, portalu PolskieRadio.pl, Studia Reportażu i Dokumentu, Teatru i Archiwów Polskiego Radia - zaprasza Andrzej Siezieniewski.

Goście "Sygnałów dnia" mówili także o historii Pikniku Naukowego oraz najbliższych wydarzeniach, których gospodarzem będzie Stadion Narodowy w Warszawie. Wyjaśnili także co znajdzie się w Karcie Piknikowej przygotowanej dla organizatorów podobnych imprez w innych krajach.

Radiowa Jedynka na 19. Pikniku Naukowym >>>

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia
Prowadzenie: Krzysztof Grzesiowski
Gość: Andrzej Siezieniewski (Prezes Zarządu Polskiego Radia) i Tomasz Półgrabski (Prezes Zarządu Spółki PL.2012+)
Data emisji: 9.05.2015
Godzina emisji: 8.40

asz/mg

Czytaj także

19. Piknik Naukowy. Dotknij nauki!

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2015 15:06
Zobacz, jak pracują naukowcy. Weź udział w eksperymentach, grach, zobacz pokazy. 19. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik odbywa się pod hasłem "Światło".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zagraj w kultowym filmie "Rejs" na Pikniku Naukowym

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2015 01:26
- Przygotowaliśmy namioty i choć mowa o świetle, to u nas będzie ciemno - uchyla rąbka tajemnicy Anna Sienkiewicz-Rogowska z Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robert Firmhofer: Piknik Naukowy ma charakter formacyjny, pomaga planować edukację

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2015 09:18
- Rola Pikniku wykracza poza jednodniowe wydarzenie, ma on charakter formacyjny. Tu można zobaczyć, co naukowcy robią naprawdę, można z nimi porozmawiać nieformalnie – tak do przyjścia na Stadion Narodowy zachęcał Robert Firmhofer z Centrum Nauki Kopernik.
rozwiń zwiń