Paweł Kukiz: przygotowuję się do wyborów parlamentarnych

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2015 08:47
- Moim celem nie było objęcie urzędu prezydenta, choć byłoby super gdybym taki urząd objął, bo byłoby znacznie łatwiej doprowadzić do zmiany konstytucji - mówił w Jedynce Paweł Kukiz.
Audio
  • Paweł Kukiz o swoim planie obalenia systemu politycznego w Polsce (Sygnały dnia/Jedynka)
Paweł Kukiz zyskał poparcie 3 mln 99 tys. 79 wyborców
Paweł Kukiz zyskał poparcie 3 mln 99 tys. 79 wyborcówFoto: PAP/Maciej Kulczyński

Gość "Sygnałów dnia" podkreślał, że jego głównym celem jest obalenie obowiązującego w Polsce systemu politycznego. Chodzi przede wszystkim o zmianę konstytucji. Paweł Kukiz oświadczył, że nie planuje jednak powołania partii politycznej. Chce działać w oparciu o ruch obywatelski.

- Jednym z negatywnych skutków partiokracji jest brak zmiany pokoleniowej - tłumaczył.

Paweł Kukiz, który w niedzielnych wyborach uzyskał trzeci wynik przyznał, że obecnie trwają zabiegi, by poparł jednego z kandydatów, który przeszedł do II tury. - Wszyscy się będą teraz zgłaszać - powiedział muzyk rockowy.

Czy zdecyduje się on poprzeć Andrzeja Dudę, lub Bronisława Komorowskiego? Odpowiedź na to pytanie pada w czasie rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Paweł Kukiz

Data emisji: 12.05.2015

Godz. emisji: 8:18

asop/pg

>>>Zapis całej rozmowy

Komentarze2
aby dodać komentarz
Sortuj: od najnowszegood najstarszego
noma662015-05-13 09:17 Zgłoś
Jedno jest pewne, każdy polityk jest przez kogoś sterowany. Zaczynając od speców od socjotechniki kończąc na potężnym międzynarodowym biznesie. Moja wątpliwość jest inna. Światowa sieć powiązań polityczno-gospodarczych jest tak mocna w Polsce, że sam Kukiz tego "układu" nie rozbije. Jeżeli obywatele Europy nie podejmą, żadnych kroków w celu zreformowania skostniałego i zbiurokratyzowanego systemu w Unii Europejskiej to "układ" będzie trwał nadal. 30 lat temu, nikt nie śnił o tym, że ZSRR upadnie, a jednak tak się stało i to nie w wyniku wojny, tylko dzięki woli uciemiężonych obywateli. Ktoś kiedyś powiedział - "Historia uczy jednego - nigdy nikogo niczego nie nauczyła".
Oberek2015-05-12 17:39 Zgłoś
A ja się obawiam Pawła Kukiza, on może być sterowany. Początek jego kampanii, to dramatyczne zerwanie umowy przez firmę fonograficzną, jako reperkusje za start w wyborach - budzi współczucie. Koniec, to umierający ojciec - jeszcze bardziej. Facet jest obyty z publicznością i jego nazwisko jest znane od dawna i ciepło kojarzone z zespołem o przytulnej nazwie "Piersi". Jego wieczór wyborczy też nie wyglądał na "amatorski" - wielki bilbord i profesjonalne tabliczki w co najmniej dwóch formach i dużej ilości w rękach jego wyborców. Fakt, że ma poważne apetyty na kawałek tego tortu może wskazywać, że stoi za nim poważna siła. - Jaka?...

Czytaj także

Paweł Kukiz "czarnym koniem wyborów". Kogo poprze w drugiej turze?

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2015 06:30
- Elektorat Pawła Kukiza może być decydujący w drugiej turze. To jednak wyborcy mocno podzieleni i trudno przewidzieć, co zrobią - uważa socjolog, prof. Ryszard Cichocki. Sam Kukiz zapowiada, że nikomu nie zamierza podpowiadać na kogo ma oddać głos.
rozwiń zwiń