Minister sprawiedliwości: fajerwerków nie będzie

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2015 08:07
- Zdaję sobie sprawę z tego, że działamy w okresie przedwakacyjnym, później kampanijnym, więc na pewno żadnych fajerwerków w Ministerstwie Sprawiedliwości nie będzie - mówił w Jedynce szef resortu Borys Budka.
Audio
  • Minister sprawiedliwości Borys Budka o projekcie ustawy w sprawie bezpłatnej pomocy prawnej (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Eksperci o projekcie ustawy o bezpłatnej pomoc prawna (Sygnały dnia/Jedynka)
Borys Budka
Borys BudkaFoto: Polskie Radio/Wojciech Kusiński

Wśród najważniejszych zadań, jakie stoją przed nowym ministrem sprawiedliwości jest m.in. przeprowadzenie przez Sejm projektu ustawy w sprawie bezpłatnej pomocy prawnej.

- Chcemy zagwarantować nieodpłatny dostęp do pomocy prawnej dla osób objętych systemem pomocy społecznej: osób które ukończyły 75. rok życia, które posiadają Kartę Dużej Rodziny, a także kombatantów i weteranów - tłumaczył Borys Budka. Jak dodał gość "Sygnałów dnia", liczba osób, które mogłyby skorzystać na nowych przepisach wynosi około 5 mln.

Prace nad projektem ustawy w Sejmie rozpoczynają się w środę. - Wierzę w to, że ta dobra ustawa, będąca wynikiem nie tylko prac rządowych, ale również konsultacji społecznych będzie przyjęta zdecydowaną większością głosów. Marzy mi się, by została przyjęta bez głosów sprzeciwu - powiedział minister sprawiedliwości.

Borys Budka wypowiadał się także na temat reformy Kodeksu postępowania karnego. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Borys Budka (minister sprawiedliwości)

Przygotowała: Ewa Syta

Goście: Adam Bodnar (Helsińska Fundacja Praw Człowieka), Andrzej Zwara (Naczelna Rada Adwokacka), Tomasz Szaj (sędzia), Witold Klaus (Stowarzyszenie Interwencji Prawnej), Piotr Dobrołowicz (adwokat)

Data emisji: 13.05.2015

Godzina emisji: 6.51 (materiał), 7.15 (rozmowa)

asop/pg

>>>Zapis całej rozmowy

Czytaj także

"Podoła wyzwaniom". Prezydent wręczył nominację ministrowi sprawiedliwości

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2015 17:05
Prezydent Bronisław Komorowski powołał Borysa Budkę na nowego ministra sprawiedliwości. Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim.
rozwiń zwiń