Szef Komitetu Euroradia: przyszłość to internet

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2015 07:00
- Zgodzę się, że jeśli radio nie będzie się zmieniać, to mamy problem. Wystarczy jednak, że połączymy radio z internetem, a otrzymamy bardzo silne medium - mówi Graham Ellis.
Audio
  • Szef Komitetu Euroradia Graham Ellis o przyszłości radia (Sygnały dnia/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Polskie Radio

W środę 20 maja w Warszawie rozpoczęło się najważniejsze spotkanie środowiska europejskich radiowców - Zgromadzenie Euroradia, które jest częścią Europejskiej Unii Nadawców (European Broadcasting Union – EBU). Uczestnicy dwudniowych obrad będą zastanawiać się, jak wzmocnić pozycję radia na rynku mediów poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii.

Sztuka ta z powodzeniem, jak przekonuje Graham Ellis, udaje się w Wielkiej Brytanii. - Używamy radioplayera, który pozwala słuchaczowi wybierać czego i kiedy chce słuchać. Programy są dostępne przez 30 dni, a niekiedy nawet znacznie dłużej. Ponieważ jest to internet, komunikacja jest dwukierunkowa, słuchacz może komentować programy - tłumaczy członek ścisłego kierownictwa BBC.

Z audycji można również dowiedzieć się, jak na Wyspach przebiega cyfryzacja radia.

***

Przygotował: Jarosław Kociszewski

Gość: Graham Ellis (przewodniczący Komitetu Euroradia, BBC)

Data emisji: 20.05.2015

Godzina emisji: 16.27

Materiał został wyemitowany w audycji "Sygnały dnia".

pg/tj

Czytaj także

Prestiżowe spotkanie europejskich radiowców w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2015 11:33
Do Warszawy przyjechali szefowie publicznych rozgłośni radiowych z Europy, Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu. Wezmą udział w dorocznym spotkaniu Europejskiej Unii Nadawców, Zgromadzeniu Euroradia. Spotkanie potrwa dwa dni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Euroradio. Radiowy sojusz na trudne czasy

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2015 18:47
– Tylko jako duża, prężnie działająca wspólnota możemy stawić czoła konkurencji dużych amerykańskich firm – mówił Graham Ellis, przewodniczący komitetu Euroradia.
rozwiń zwiń