Julian Gozdowski: energię czerpię z Jakuszyc i od rodziny

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2015 09:56
- Już przed wojną do Jakuszyc przyjeżdżali trenować wszyscy wytrzymałościowcy. Choć Polana leży na wysokości ok. 900 m, to klimat jest tu jak na wysokości 1300-1400 m w Alpach - mówi słynny komandor Biegu Piastów.
Audio
  • Jubilat Julian Gozdowski o tym skąd bierze energię do działania (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Komandor Biegu Piastów Dariusz Serafin o piątkowej imprezie biegowej "Osiemdziesiątka Pana Juliana" (Cztery pory roku/Jedynka)
  • Członkowie Stowarzyszenia Bieg Piastów o urodzinach Juliana Gozdowskiego (Z kraju i ze świata/Jedynka)
  • Urodziny Juliana Gozdowskiego. Życzenia dla twórcy Biegu Piastów (Popołudnie z Jedynką)
Julian Gozdowski, tak jak Polskie Radio, świętuje w tym roku okrągły jubileusz. Reporter Radiowej Jedynki Krzysztof Horwat złożył mu życzenia w imieniu Polskiego Radia i przekazał list z gratulacjami od prezesa Andrzeja Siezieniewskiego
Julian Gozdowski, tak jak Polskie Radio, świętuje w tym roku okrągły jubileusz. Reporter Radiowej Jedynki Krzysztof Horwat złożył mu życzenia w imieniu Polskiego Radia i przekazał list z gratulacjami od prezesa Andrzeja SiezieniewskiegoFoto: K. Horwat/Polskie Radio

W piątek 22 maja Julian Gozdowski kończy 80 lat. Przez wiele lat kierował organizacją narciarskiego Biegu Piastów, który pod jego wodzą rozwinął się z lokalnej imprezy w wielkie, międzynarodowe zawody. Dziś nasz jubilat pełni funkcję Honorowego Komandora biegu organizowanego na Polanie Jakuszyckiej.

Energię do działania gość Jedynki czerpie nie tylko z samych Jakuszyc, ale również od rodziny. - Nie jest łatwo wytrzymać z kimś, kto przez cały czas żyje tylko jednym zagadnieniem w różnych jego wersjach. Mam szczęście, że moja żona i dzieci są bardzo wyrozumiałe - podkreśla Julian Gozdowski.

Nie mógł nie wspomnieć również o współpracownikach, z którymi organizuje Bieg Piastów. - Są to ludzie, na których mogę polegać już od kilkunastu lat. Niektórzy z nich zaczęli działać, gdy byli jeszcze w szkole podstawowej. Ta grupa ludzi może tylko ulepszyć to wszystko, co do tej pory działo się na Polanie Jakuszyckiej - uważa szacowny jubilat.

Z okazji urodzin Juliana Gozdowskiego Stowarzyszenie Bieg Piastów organizuje "Osiemdziesiątkę Pana Juliana". Bieg z Polany Maliszewskiego na Polanę Jakuszycką z nartami w rękach rozpoczął się o godz. 17.00.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Daniel Wydrych

Gość: Julian Gozdowski (honorowy prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów)

Relacja i materiał: Krzysztof Horwat

Gość: Dariusz Serafin (komandor Biegu Piastów)

Data emisji: 22.05.2015

Godzina emisji: 7.50 (rozmowa), 10.40 (relacja), 12.56 (materiał)

Relację wyemitowano w audycji "Cztery pory roku", a materiał - w "Z kraju i ze świata".

pg/ag

Czytaj także

Julian Gozdowski: Bieg Piastów zaistniał dzięki Polskiemu Radiu

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2015 08:26
- Mocno zabiegałem, żeby dostać się do Polskiego Radia. Chciałem przybliżyć informacje o tym, co dzieje się na Polanie Jakuszyckiej, na tzw. ziemiach odzyskanych - mówił w "Sygnałach dnia" honorowy prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów.
rozwiń zwiń