Stefan Niesiołowski: przegraliśmy bitwę, nie wojnę

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2015 08:15
- Sztab prezydenta Bronisława Komorowskiego był zbyt łagodny. Przegraliśmy, ale nie będę nikogo atakował – mówił w Jedynce poseł PO Stefan Niesiołowski.
Audio
  • Poseł Stefan Niesiołowski (PO) o kampanii wyborczej i wynikach wyborów prezydenckich (Sygnały dnia/Jedynka)
Stefan Niesiołowski
Stefan NiesiołowskiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Dziś przed północą Państwowa Komisja Wyborcza najprawdopodobniej poda oficjalne wyniki wyborów prezydenckich  Z sondażu late poll Ipsos dla TVP, TVN24 i Polsat News wynika, że ich zwycięzcą z wynikiem 52,0 proc. głosów jest Andrzej Duda. Natomiast urzędujący prezydent Bronisław Komorowski uzyskał 48,0 proc. Frekwencja wyniosła 55,5 proc.

W "Sygnałach dnia" poseł Platformy Obywatelskiej Stefan Niesiołowski pogratulował zwycięstwa Andrzejowi Dudzie. Stwierdził przy tym, że złożył on w kampanii szereg "gołosłownych obietnic". Ocenił, że przez Polskę przetacza się "fala kłamstwa i nienawiści" i prezydent nie był w stanie jej odeprzeć.

Poseł nie zgodził się z tym, że przyczyną porażki Bronisława Komorowskiego są lata rządów Platformy Obywatelskiej. Gość Jedynki mówił, że nie ma alternatywy dla Polski, a rządy PO były okresem sukcesów.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Stefan Niesiołowski (PO)

Data emisji: 25.05.2015

Godzina emisji: 7.16

**

agkm/tj

>>>Zapis całej rozmowy

Czytaj także

Wybory prezydenckie 2015. Relacja: znamy oficjalne wyniki

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2015 23:05
Andrzeja Duda zdobywając w niedzielnej II turze wyborów 51,55 procent głosów został wybrany na prezydenta - ogłosiła w poniedziałek PKW podając oficjalne wyniki głosowania. Konkurenta Dudy, urzędującego prezydenta Bronisława Komorowskiego poparło 48,45 procent wyborców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowe media o zwycięstwie Andrzeja Dudy: szok, zły omen dla PO

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2015 07:02
Media, komentując wyniki drugiej i decydującej tury wyborów prezydenckich w Polsce, podkreślają zaskoczenie, jakim jest zwycięstwo Andrzeja Dudy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Duda: możemy odbudować wspólnotę

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2015 09:00
Prezydent ma służyć narodowi, słuchać i być otwartym. Drzwi Pałacu Prezydenckiego będą otwarte dla inicjatyw społecznych – zapowiedział Andrzej Duda po ogłoszeniu sondażowych wyników prezydenckich.
rozwiń zwiń