Aleksander Kwaśniewski: Ewa Kopacz przespała parę chwil

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2015 13:30
- Postawa PO jest kluczem do wyniku wyborów parlamentarnych. Myślę, że Ewa Kopacz będzie chciała od dziś pokazywać swoją energię, angażować innych – mówił w Jedynce Aleksander Kwaśniewski.
Audio
  • Były prezydent Aleksander Kwaśniewski o kampanii wyborczej do parlamentu, scenie politycznej i wyniku wyborów prezydenckich (Sygnały dnia/Jedynka)
Aleksander Kwaśniewski
Aleksander KwaśniewskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Jeśli Platforma Obywatelska się rozproszy lub będzie rozumować tak, jak na ostatnim posiedzeniu zarządu, to nie oczekuję po niej niczego - dodał były prezydent.

Gość "Sygnałów dnia" uważa, że czwartkowe spotkanie klubu PO z prezydentem, podczas którego mają paść podziękowania za kadencję, to element konsolidowania elektoratu. Dodał, że ”Platforma nie ma żadnego interesu, by odwracać się od Bronisława Komorowskiego i 8 milionów ludzi”, którzy na niego zagłosowali. Aleksander Kwaśniewski oczekuje, że przy okazji tego spotkania bardziej uaktywni się Ewa Kopacz. Ocenił, że premier przespała m.in. wieczór wyborczy, bo w chwili porażki to właśnie lider może wzmocnić pozycję, okazać optymizm.

Jak podkreślił polityk, wyniku wyborów prezydenckich nie można przekładać automatycznie na rezultat głosowania w wyborach do parlamentu. Zauważył, że do gry wróci zapewne Paweł Kukiz i on będzie bardziej wiarygodny dla wyborców ”antysystemowych” niż PiS.

Aleksander Kwaśniewski mówił też, że jego zdaniem Polska nie jest dojrzała do okręgów jednomandatowych w Sejmie, mogłyby one wykrzywić scenę polityczną, a z ich wprowadzenia niezadowolony mógłby być nawet ich orędownik, Paweł Kukiz.

Jakie są przyczyny zwycięstwa Andrzeja Dudy? Czego można się spodziewać na wyborach parlamentarnych? Co się dzieje w FIFA? Więcej w nagraniu audycji!

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Aleksander Kwaśniewski (były prezydent)

Data emisji: 28.05.2015

Godzina emisji: 7.16

agkm/pg

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowy sondaż poparcia dla rządu Ewy Kopacz i samej premier

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2015 07:00
W ciągu ostatniego miesiąca zmniejszył się poziom poparcia dla gabinetu Ewy Kopacz. Powiększyła się też grupa krytycznie oceniających premier - wynika z badań CBOS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent spotkał się z klubem PO. "Bronku jesteś wśród przyjaciół"

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2015 13:30
Długą owacją na stojąco powitali prezydenta Bronisława Komorowskiego posłowie i senatorowie PO. Wchodzącemu na salę sejmową Komorowskiemu towarzyszyły okrzyki "Bronek, Bronek" oraz "dziękujemy, dziękujemy". Prezydent zadeklarował, że w walce o miejsca w Sejmie będzie wspierać siły idące drogą polskiej wolności.
rozwiń zwiń