Ryszard Petru: w Polsce wieje wiatr zmian

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2015 08:20
Zdaniem Ryszarda Petru, założyciela stowarzyszenia NowoczesnaPL wybory prezydenckie pokazały, że Polacy oczekują zmian w polityce. - Nasza oferta jest skierowana do tych wszystkich, którzy są wkurzeni, a jednocześnie chcą zmieniać Polskę - mówił gość Jedynki.
Audio
  • Ryszard Petru, założyciel stowarzyszenia NowoczsesnaPL o swojej inicjatywie politycznej (Sygnały dnia/Jedynka)
Ryszard Petru
Ryszard PetruFoto: Kusiński Wojciech/PR

Ryszard Petru deklarował, że nowe ugrupowanie ma być odtrutką na dzisiejszą sytuację polityczną. Jak przekonywał, od lat politycy toczą jałowe spory, które nie dotyczą spraw istotnych dla kraju. Tymczasem - jak mówił - kolejne pokolenia nie odnajdują dla siebie miejsca w Polsce i coraz częściej decydują się na emigrację.

- W Polsce wieje wiatr zmian. Pokolenie, którego jestem reprezentantem ewidentnie chciałoby wziąć sprawy w swoje ręce. Czasami przychodzą w historii takie momenty przełomowe. Ważne jednak, by była to rewolucja pokoleniowa, a nie antysystemowa - dodał Petru, rocznik 1972.

Jego zdaniem niedzielny kongres NowoczesnejPL pokazał, że są w Polsce ludzie gotowi do pracy na rzecz poprawienia sytuacji. Czy w nowym ugrupowaniu jest miejsce dla byłego wicepremiera Leszka Balcerowicza? Ryszard Petru mówi o tym w rozmowie z Krzysztofem Grzesiowskim.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Ryszard Petru (założyciel stowarzyszenia NowoczesnaPL)

Data emisji: 1.06.2015

Godzina emisji: 7.17

asop/ag

>>>Zapis całej rozmowy

Czytaj także

NowoczesnaPL wkracza do polityki. Ryszard Petru: chcemy lepszego państwa

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2015 22:03
Liberalizacja gospodarki, zmiana systemu ubezpieczeń społecznych i stwarzanie szans dla młodych ludzi na rynku pracy to niektóre postulaty nowego stowarzyszenia NowoczesnaPL. Założenia przedstawił w niedzielę na zjeździe założycielskim ruchu jego szef Ryszard Petru.
rozwiń zwiń