X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przewodniczący OPZZ: w Polsce mamy pracowników dwóch kategorii

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2015 09:00
- Wiele grup zawodowych wykonujących pracę, nie ma prawa obrony swoich praw i interesów - mówi w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych (OPZZ) Jan Guz.
Audio
  • Przewodniczący OPZZ Jan Guz o prawach osób zatrudnionych na "śmieciówkach" i roli OPZZ na polskiej scenie politycznej (Sygnały dnia/Jedynka)
Jan Guz
Jan GuzFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Trybunał Konstytucyjny orzeknie we wtorek, czy zatrudnieni na tzw. śmieciówkach mogą tworzyć związki zawodowe i wstępować do już istniejących. O zbadanie zgodności z konstytucją i prawem międzynarodowym przepisów ustawy o związkach zawodowych wniosło do TK OPZZ.

Zdaniem Jana Guza, "pracujący powinni mieć, na równi z zatrudnionymi, prawo do zrzeszania się w związkach zawodowych". - Mówi się, że mamy niskie uzwiązkowienie, a ponad 40 procent zatrudnionych na podstawie różnego rodzaju substytutów prawnych nie ma prawa zrzeszania się. Nie mają pełnego prawa ochrony socjalnej ani wynagrodzeniowej - informuje przewodniczący OPZZ.

- W Polsce mamy pracowników dwóch kategorii. Trzeba dokonać zmian tak, by prawa pracownicze były chronione, jak w innych krajach europejskich - ocenia.

Guz mówił także o tym, co rozumie pod pojęciem szerokiej lewicy oraz jakie są aspiracje OPZZ przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Jan Guz (przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych (OPZZ)

Data emisji: 2.06.2015

Godzina emisji: 8.16

kh/kk

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co szósta umowa na czas określony zawierana na więcej niż pięć lat

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2015 07:17
Już co szósta umowa na czas określony jest zawierana na więcej niż pięć lat - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Firmy nadal starają się unikać stałego zatrudnienia.
rozwiń zwiń