Janusz Piechociński: potrzebny jest marszałek Sejmu, a nie koalicji

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2015 08:02
Szef PSL i minister gospodarki tłumaczył w Jedynce, że o dymisjach było wiadomo już wcześniej. - Nie trzeba być wiceministrem w koalicyjnym rządzie, by wiedzieć, że mamy do czynienia z trzęsieniem ziemi - powiedział Piechociński.
Audio
  • Wicepremier Janusz Piechociński o przetasowaniach w rządzie (Sygnały dnia/Jedynka)
Janusz Piechociński
Janusz PiechocińskiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Jego zdaniem, dymisje rok po aferze taśmowej nie są spóźnionym krokiem, bo poszerzała się wiedza o tym, kogo nagrania dotyczą. - Zawiodło kilka instytucji państwowych, na które bardzo liczyliśmy - powiedział wicepremier i dodał, że ani jeden wątek tej sprawy przez rok nie został wyjaśniony. Jak wyjaśnił, decyzje personalne premier Ewy Kopacz mają uspokoić polską politykę.

Serwis specjalny
Ewa Kopacz 1200.jpg
Dymisje w rządzie Ewy Kopacz

Janusz Piechociński stwierdził także, że wniosek o samorozwiązanie Sejmu jest irracjonalny.

Szef PSL przypomniał, że premier Kopacz ma w przyszłym tygodniu przedstawić kandydatury na nowych członków rządu. Dodał, że także PSL przedstawi wtedy swoich kandydatów.

Zdaniem wicepremiera na 3-4 miesiące przed wyborami potrzeba nowego rozdania. - Potrzeba nam marszałka Sejmu, a nie marszałka największej partii czy koalicji - powiedział.

Gość Jedynki wyraził też opinię na temat potencjalnej dymisji szefa CBA Pawła Wojtunika i prezesa NBP Marka Belki.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadziła: Kamila Terpiał

Goście: Janusz Piechociński (minister gospodarki)

Data emisji: 12 .06.2015

Godz. emisji: 7:17

bk/tj

>>>Zapis całej rozmowy

Komentarze1
aby dodać komentarz
grant2015-06-12 10:01 Zgłoś
Pani Kamilo: nie jest sprawą najważniejszą w Państwie kto kogo zastąpi w rządzie na kilka miesięcy ... pan Piechociński (nie jest moim idolem) próbował Pani i słuchaczom powiedzieć kilka rzeczy dużo ważniejszych niż nazwisko X, które być może zastąpić nazwisko Y ... Pani zniecierpliwiona przerywała .. i ciągle nawracała do taśm, ruletki personalnej i całego tego bagienka.. Ta rozmowa chwilami była kuriozalna. Proponuje w spokoju ja przeanalizować

Czytaj także

Dymisje w rządzie Ewy Kopacz. Nowi ministrowie w przyszłym tygodniu

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2015 21:30
Na początku przyszłego tygodnia premier Ewa Kopacz ma poinformować kto zastąpi ministrów, którzy podali się do dymisji w związku z aferą taśmową. Nowego marszałka Sejmu posłowie mają wybrać za dwa tygodnie.
rozwiń zwiń