"Miarka się przebiera". Platforma Obywatelska jest bezsilna

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2015 09:50
Jaka przyszłość czeka Platformę Obywatelską po dymisjach w rządzie w związku z aferą taśmową? Czy PSL spróbuje w tej sytuacji, kosztem PO, ugrać coś dla siebie? Czy rezygnacja marszałka sejmu Radosława Sikorskiego jest zaskoczeniem?
Audio
  • Tomasz Wróblewski i Marcin Piasecki o kłopotach PO po dymisjach (Jedynka/Sygnały dnia)
Premier Ewa Kopacz musi znaleźć następców w miejsce skompromitowanych ministrów
Premier Ewa Kopacz musi znaleźć następców w miejsce skompromitowanych ministrów Foto: PAP/Radek Pietruszka

Tomasz Wróblewski z "Wprost" zwrócił uwagę na bezsilność Platformy Obywatelskiej. Nie udało się zwolnić szefa CBA, a presja na prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta i na szefa NBP Marka Belkę nie przyniosła efektu. Jego zdaniem, ugrupowanie straciło też wsparcie opinii publicznej, a urzędnicy nie mają pewności, że partia stoi za nimi. - Miarka się przebiera - powiedział gość "Sygnałów dnia".

Podkreślił, że zdymisjonoane osoby skompromitowały się na taśmach, a w przypadku marszałka Sejmu doszły jeszcze ekscesy kilometrażowe i chęć dorobienia. - Do tej pory żadna afera mu nie szkodziła, ale był bardzo silny rząd PO - stwierdził Wróblewski.

Publicysta zwrócił również uwagę, że dotąd śledztwo w sprawie taśm prowadzone było w sposób skandaliczny. Jego zdaniem, chodziło o to, by sprawie ukręcić łeb, a nie dojść do jakichś wniosków.

Marcin Piasecki z "Rzeczpospolitej" podkreślił, że ważniejsze od dymisji, jest jak rząd będzie funkcjonować przez parę miesięcy do wyborów. Kierunek, jego zdaniem, może poznamy, gdy premier ogłosi nazwiska następców. Stwierdził, że PO powinna teraz promować nowych liderów i stanowisko marszałka jest do tego bardzo dobre. Brakuje jednak kandydata.

Nieoficjalnie mówi się też, że stanowisko marszałka chce przejąć PSL. Czy Platforma Obywatelska zgodzi się na to? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadziła: Kamila Terpiał

Goście: Tomasz Wróblewski ("Wprost"), Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita")

Data emisji: 12.06.2015

Godz. emisji: 8:18

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Janusz Piechociński: potrzebny jest marszałek Sejmu, a nie koalicji

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2015 08:02
Szef PSL i minister gospodarki tłumaczył w Jedynce, że o dymisjach było wiadomo już wcześniej. - Nie trzeba być wiceministrem w koalicyjnym rządzie, by wiedzieć, że mamy do czynienia z trzęsieniem ziemi - powiedział Piechociński.
rozwiń zwiń