Beata Małecka-Libera: ustawa o zdrowiu publicznym jest gotowa

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2015 09:00
- Najważniejsze jest wprowadzenie tematu zdrowia publicznego w przestrzeń i w system ochrony zdrowia, czego dotychczas nie ma - mówi w "Sygnałach dnia" wiceminister zdrowia i pełnomocnik rządu ds. projektu ustawy o zdrowiu publicznym Beata Małecka-Libera.
Audio
  • Beata Małecka-Libera o ustawie o zdrowiu publicznym i priorytetach Ministerstwa Zdrowia (Sygnały dnia/Jedynka)
Beata Małecka-Libera: ustawa o zdrowiu publicznym jest gotowa
Foto: Pixabay.com

Beata Małecka-Libera zapewania, że ustawa o zdrowiu publicznym jest gotowa. - Przeszła tak zwany Komitet Stały, gdzie trwały do tej pory uzgodnienia międzyresortowe. W tej chwili czeka tylko na Radę Ministrów i na ostateczną decyzję - informuje pełnomocnik rządu ds. projektu ustawy o zdrowiu publicznym.

Projekt ustawy krytykuje Naczelna Rada Lekarska. Jej prezydium uznało, że wymaga on gruntownej zmiany i nie spełnia oczekiwań środowiska lekarskiego. Gość Jedynki mówi, że nie zgadza się z tymi zarzutami i dodaje, że więcej szczegółowych kwestii jest zawartych w Narodowym Programie Zdrowia, który ta ustawa ma wprowadzić. - Narodowy Program Zdrowia będzie najważniejszym elementem ustawy natomiast sama ustawa ma koordynować, nadzorować, monitorować i stymulować - informuje wiceminister zdrowia.

Beata Małecka-Libera nie potwierdza i nie zaprzecza, że to ona dostanie nominację na nowego ministra zdrowia. Rozmówczyni Przemysława Szubartowicza powiedziała, że decyzja o tym, kto zostanie nowym ministrem zdrowia zależy wyłącznie do Ewy Kopacz i zdradziła, czy rozmawiała na ten temat z panią premier.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Przemysław Szubartowicz

Gość: Beata Małecka-Libera (wiceminister zdrowia i pełnomocnik rządu ds. projektu ustawy o zdrowiu)

Data emisji: 15.06.2015

Godz. emisji: 8.17

kh/tj

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bartosz Arłukowicz podsumował swoją działalność: kilkanaście kluczowych zmian

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2015 22:03
W ciągu ostatnich 3,5 roku wprowadziliśmy 17 ustaw i 293 rozporządzenia. Wszystkie zmiany miały na celu poprawę funkcjonowania systemu ochrony zdrowia dla pacjenta - powiedział w piątek ustępujący ze stanowiska minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.
rozwiń zwiń