Marek Borowski: Platforma ma szansę się pozbierać

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2015 08:28
- Rzecz polega na tym, by nie zaczęła biadolić nad sobą. Musi być dyskusja, program na następną kadencję - stwierdził w radiowej Jedynce Marek Borowski.
Audio
  • Marek Borowski o obecnej scenie politycznej (Sygnały dnia/Jedynka)
Marek Borowski
Marek Borowski Foto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Prezydent powołał we wtorek trzech nowych ministrów. Prof. Marian Zembala pokieruje resortem zdrowia, Andrzej Czerwiński objął Ministerstwo Skarbu Państwa, a Adam Korol został ministrem sportu. Zmiany w rządzie to pokłosie ujawnienia akt ze śledztwa w sprawie tzw. afery podsłuchowej. Poprzednicy nowych ministrów złożyli rezygnacje.

Dymisje w rządzie Ewy Kopacz. Serwis specjalny>>>

Zdaniem gościa "Sygnałów dnia" senatora Marka Borowskiego, ta wymiana szefów resortów wynika z tego, że premier Ewa Kopacz nie chciała mieć w czasie kampanii przed wyborami parlamentarnymi, "na pierwszej linii", osób, "które będą atakowane cytatami z taśm".

Afera taśmowa. Czytaj więcej>>>

W związku z "przeciekiem" Radosław Sikorski zrezygnował z funkcji marszałka Sejmu. Kandydatką na jego następczynię jest rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska. - Jest ona osobą spokojną, zrównoważoną, doświadczoną. To dobra kandydatura - powiedział Marek Borowski.

Ludowcy zastanawiają się nad wystawieniem Józefa Zycha. Prawo i Sprawiedliwość nie wykluczyło, że go poprze. - PSL tradycyjnie próbuje coś ugrać. PiS chce natomiast wsadzić nogę w drzwi. Deklaracja partii ma na celu skłonienie Stronnictwa do buntu wobec Platformy - zaznaczył senator niezależny.

W audycji Borowski wyjaśnił także, skąd się wzięło tak duże poparcie dla Pawła Kukiza. Ocenił również, dlaczego lewica znalazła się w tak słabej sytuacji i wskazał co powinna zrobić, by zyskać głosy wyborców.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Przemysław Szubartowicz

Gość: Marek Borowski (senator)

Data emisji: 17.06.2015

Godzina emisji: 7.19

kk/pg

>>>Zapis całej rozmowy

Czytaj także

Zmiany w rządzie: nowi ministrowie zaprzysiężeni. "Jesteście mistrzami w swoich dziedzinach"

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2015 22:09
Bronisław Komorowski powołał we wtorek nowych ministrów: zdrowia - prof. Mariana Zembalę, sportu i turystyki - Adama Korola oraz skarbu państwa - Andrzeja Czerwińskiego. Prezydent dziękował im za chęć służenia Polsce, a premier Ewa Kopacz podkreśliła, że nie będzie łatwo.
rozwiń zwiń