X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polskie uczelnie otworzą się na świat

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2015 09:30
Minister nauki i szkolnictwa wyższego chce, by polskie szkoły wyższe miały bardziej międzynarodowy charakter. W tym celu MNiSW realizuje duży program, który ma nie tylko zapewnić korzyści finansowe, ale wymusi też miany w funkcjonowaniu uczelni.
Audio
  • Lena Kolarska-Bobińska o programie umiędzynarodowienia polskich uczelni (Jedynka/Sygnały Dnia)
Lena Kolarska-Bobińska
Lena Kolarska-BobińskaFoto: Jacek Konecki?Polskie Radio

- Okres przedwyborczy to na pewno dobry czas na dyskusję, bo jest większe zainteresowanie polityką. Trzeba to dobrze wykorzystać - powiedziała minister nauki i szkolnictwa wyższego Lena Kolarska-Bobińska zapytana o finanse. Podkreśliła, że zwiększenie nakładów na szkolnictwo jest konieczne, ale nie można na tym kończyć dyskusji.

Według minister ważne jest otwarcie polskich uczelni na świat. W tym celu podpisała Program Umiędzynarodowienia Szkolnictwa Wyższego. Jak tłumaczyła Kolarska-Bobińska, przyciąganie studentów z innych krajów może być ogromną gałęzią gospodarki, ale strategia ministerstwa nie ogranicza się tylko do tego.

Co zatem ma się zmienić na polskich uczelniach? Co może sprawić, że awansują w światowych rankingach? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Zuzanna Dąbrowska

Gość: Lena Kolarska-Bobińska (minister nauki i szkolnictwa wyższego)

Data emisji: 23.06.2015

Godz. emisji: 8:18

fc/ag

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister nauki: będzie coraz mniej chętnych na studia

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2015 09:20
- Około 40 procent maturzystów chce iść na studia, co jest bardzo wysokim wskaźnikiem. Będzie on jednak spadał - mówi w "Sygnałach dnia" minister nauki i szkolnictwa wyższego Lena Kolarska-Bobińska.
rozwiń zwiń