Polskie uczelnie otworzą się na świat

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2015 09:30
Minister nauki i szkolnictwa wyższego chce, by polskie szkoły wyższe miały bardziej międzynarodowy charakter. W tym celu MNiSW realizuje duży program, który ma nie tylko zapewnić korzyści finansowe, ale wymusi też miany w funkcjonowaniu uczelni.
Audio
  • Lena Kolarska-Bobińska o programie umiędzynarodowienia polskich uczelni (Jedynka/Sygnały Dnia)
Lena Kolarska-Bobińska
Lena Kolarska-BobińskaFoto: Jacek Konecki?Polskie Radio

- Okres przedwyborczy to na pewno dobry czas na dyskusję, bo jest większe zainteresowanie polityką. Trzeba to dobrze wykorzystać - powiedziała minister nauki i szkolnictwa wyższego Lena Kolarska-Bobińska zapytana o finanse. Podkreśliła, że zwiększenie nakładów na szkolnictwo jest konieczne, ale nie można na tym kończyć dyskusji.

Według minister ważne jest otwarcie polskich uczelni na świat. W tym celu podpisała Program Umiędzynarodowienia Szkolnictwa Wyższego. Jak tłumaczyła Kolarska-Bobińska, przyciąganie studentów z innych krajów może być ogromną gałęzią gospodarki, ale strategia ministerstwa nie ogranicza się tylko do tego.

Co zatem ma się zmienić na polskich uczelniach? Co może sprawić, że awansują w światowych rankingach? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Zuzanna Dąbrowska

Gość: Lena Kolarska-Bobińska (minister nauki i szkolnictwa wyższego)

Data emisji: 23.06.2015

Godz. emisji: 8:18

fc/ag

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister nauki: będzie coraz mniej chętnych na studia

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2015 09:20
- Około 40 procent maturzystów chce iść na studia, co jest bardzo wysokim wskaźnikiem. Będzie on jednak spadał - mówi w "Sygnałach dnia" minister nauki i szkolnictwa wyższego Lena Kolarska-Bobińska.
rozwiń zwiń