X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Grzegorz Schetyna: Grecy przerzucą po raz kolejny decyzję na stronę europejską

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2015 08:11
- Najbliższe dni będą przełomowe dla Grecji. Nie tylko cała Europa, ale cały świat będzie zajmować się Grecją i patrzeć na wyniki referendum - mówi w "Sygnałach dnia" w Jedynce minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna.
Audio
  • Szef MSZ Grzegorz Schetyna o sytuacji w Grecji (Sygnały dnia/Jedynka)
Grzegorz Schetyna uważa, że to, jakie decyzje zostaną podjęte w referendum, a potem przez eurogrupę w sprawie pomocy Grekom, będzie miało wpływ na przyszłość strefy euro i całej Unii
Grzegorz Schetyna uważa, że to, jakie decyzje zostaną podjęte w referendum, a potem przez eurogrupę w sprawie pomocy Grekom, będzie miało wpływ na przyszłość strefy euro i całej Unii Foto: PAP/Paweł Supernak

- Od poniedziałku nieczynne są banki w Grecji i giełda w Atenach. Wprowadzona zostanie kontrola przepływu kapitału - poinformował premier Aleksis Cipras. Ma to zapobiec całkowitemu załamaniu systemu finansowego Grecji. Banki w Grecji mają być zamknięte do 6 lipca - informuje rząd w Atenach.

Grecki parlament zgodził się w nocy z soboty na niedzielę na przeprowadzenie 5 lipca referendum w sprawie warunków programu pomocowego, przedstawionych przez międzynarodowych kredytodawców. Aleksis Cipras wezwał Greków, by w referendum zagłosowali przeciwko proponowanym przez wierzycieli, jego zdaniem w formie ultimatum, warunkom dalszej pomocy dla Grecji. Greckie "nie" wzmocni - jak przekonywał - siłę negocjacyjną rządu w rozmowach z wierzycielami.

Grzegorz Schetyna mówi, że referendum, to "bardzo sprytny ruch ze strony rządu greckiego". - Tak naprawdę wiadomo, jaka będzie odpowiedź i co Grecy wybiorą, ale i tak następne kroki będą napisane przez Eurogrupę, przez kraje Unii Europejskiej - ocenia szef MSZ. - W mojej opinii, Grecy przerzucą za tydzień po raz kolejny decyzję na europejską stronę - dodaje.

Grzegorz Schetyna uważa, że to, jakie decyzje zostaną podjęte w referendum, a potem przez eurogrupę w sprawie pomocy Grekom, będzie miało wpływ na przyszłość strefy euro i całej Unii. - Grecja jest przykładem, który będzie przytaczany i przywoływany przez następne lata w kontekście tego, jak Europa poradziła sobie sytuacji tak poważnego kryzysu - mówi szef MSZ. - To jest zderzenie dwóch światów. Pytanie, kto będzie miał silniejsze nerwy i będzie bardziej konsekwentny - podkreśla Grzegorz Schetyna.

W Brukseli, Berlinie i Paryżu odbędą się w poniedziałek konsultacje kryzysowe dotyczące Grecji. Zawisło nad nią widmo niewypłacalności i wyjścia ze strefy euro, gdy w sobotę załamały się rozmowy z wierzycielami. Euroland nie zgodził się na wypłatę ponad 7 miliardów euro pożyczki. Odrzucił też prośbę Aten o przedłużenie pomocy o miesiąc i program wygaśnie 30 czerwca. Greckie władze chciały mieć więcej czasu, by zorganizować referendum i zapytać obywateli, czy akceptują narzucone reformy i oszczędności.

Jedynka,IAR,kh.ag

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef MSZ Grzegorz Schetyna: warto zrobić wiele dla Grecji

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2015 15:30
- Warto dołożyć wysiłku, by zatrzymać Grecję w strefie euro i Unii Europejskiej, uniknąć scenariusza wykluczania z tych struktur - mówił w Trójce szef MSZ Grzegorz Schetyna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozpaczliwe decyzje Grecji. Rząd zamyka banki i giełdę

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2015 06:31
Od poniedziałku będą nieczynne banki w Grecji i giełda w Atenach. Wprowadzona zostanie kontrola przepływu kapitału - poinformował premier Aleksis Cipras. Ma to zapobiec całkowitemu załamaniu systemu finansowego Grecji.
rozwiń zwiń