Marek Sawicki: Śląsk nie został opuszczony przez koalicję PO-PSL

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2015 07:51
Wtorkowe posiedzenie rządu odbędzie się w Katowicach. Rada Ministrów ma tam przyjąć tzw. Program dla Śląska.
Audio
  • Specjalny program dla śląskich rolników i konsumentów ma ministerstwo rolnictwa (Jedynka/Sygnały dnia)
Minister rolnictwa Marek Sawicki
Minister rolnictwa Marek SawickiFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Nowe drogi i remonty na kolei, ulgi oraz środki dla przemysłu, m.in. na konkretne przedsięwzięcia, a także zwiększenie zadań i budżetów części instytucji - to niektóre z działań przewidzianych w programie.

- Śląsk jest sercem przemysłowym Polski - przyznaje w audycji "Sygnały dnia” minister rolnictwa Marek Sawicki. Polityk PSL dodaje, że mimo wszystko, także i resort rolnictwa ma ciekawe propozycje dla tego regionu. Sawicki wyjaśnia, że na Śląsku jest ponad 4,5 miliona konsumentów, którzy są blisko producentów rolnych rozproszonych w małych i średnich gospodarstwach. Ministerstwo chce skrócić łańcuch dostaw od rolnika do konsumenta, "bez konieczności budowania dodatkowych poziomów marż”. - Konsument może w takiej sytuacji dostać produkty tańsze, bezpieczne, ze znanego źródła pochodzenia, a producent zyska trochę wartości dodanej - mówi Sawicki.

Jak spowodować, by rolnicy dostawali więcej pieniędzy, a konsumenci płacili mniej? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Krzysztof Grzesiowski

Goście: Marek Sawicki (minister rolnictwa)

Godzina emisji: 7.17

iz/ag

>>>Zapis całej rozmowy

Czytaj także

Program dla Śląska ma wspierać rentowne górnictwo i rozwijać innowacje

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2015 07:31
Rząd ma 30.06. przedstawić Program dla Śląska, zapowiedziany kilka miesięcy temu. Szczegółów jeszcze nie znamy, ale w maju, w czasie Europejskiego Kongresu Gospodarczego wicepremier Piechociński zapowiedział modernizację Śląska i Małopolski Zachodniej w ramach tzw. planu Junckera, czyli dużego planu inwestycyjnego dla Europy.
rozwiń zwiń