Paweł Kukiz: dość tematów zastępczych

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2015 08:30
Z Polski jest drenowana kasa, a najważniejszy temat, to czy powinna być dopłata do in vitro - zżymał się w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce Paweł Kukiz.
Audio
  • Paweł Kukiz o referendum ws. JOW i wyborach parlamentarnych (Jedynka/Sygnały dnia)
Paweł Kukiz (fot. archiwalne)
Paweł Kukiz (fot. archiwalne)Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Kukiz narzekał, że od 8 lat słyszy tylko tematy zastępcze: in vitro, marihuana i geje. - Tymczasem w latach 2008-2012 obce korporacje wyprowadziły z Polski 46 mld dol. - powiedział gość "Sygnałów dnia", powołując się na amerykańskie wyliczenia.

W kwestii in vitro zwrócił uwagę, że rodziny których nie stać na zabieg, nie będą też w stanie udźwignąć finansowo wychowania dziecka.

Były kandydat na prezydenta ostro krytykował media. Zarzucił im, że od miesiąca prowadzą frontalny atak i podają kłamliwe informacje. Ponadto nie potrafią odróżnić komitetu referendalnego od listy wyborczej. Zwrócił też uwagę, że media lokalne w większości są we władaniu zagranicznej spółki. - Nie może być tak, że czwarta władza należy w 80 proc. do Niemców - grzmiał Kukiz, podkreślając potrzebę repolonizacji mediów.

Repolonizacja według Kukiza konieczna jest m.in. w systemie bankowym, tak aby działał on w interesie obywatela. Gość odniósł się też do propozycji PO i PiS pomocy "frankowiczom".

Kukiz żalił się w Jedynce, że sprowadza się go tylko do tematu JOW, a ma więcej postulatów. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy, w której Paweł Kukiz przedstawia swoje postulaty.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Paweł Kukiz

Data emisji: 9.07.2015

Godzina emisji: 7.16

fc/ag

>>>Zapis całej rozmowy

Czytaj także

Co to są JOW-y? Rusza kampania przed referendum

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2015 11:17
Uświadomienie jak ważne będzie opowiedzenie się w referendum za jednomandatowymi okręgami wyborczymi - to główny cel zwolenników i współpracowników Pawła Kukiza. Przez najbliższe tygodnie będą Polaków zachęcać do udziału we wrześniowym referendum dotyczącym m.in. JOW.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Kukiz: zaproszę na listy wyborcze m.in. Janusza Korwin-Mikkego i Magdalenę Ogórek

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2015 21:59
- Problemem Polski jest ustrój, który umożliwia sprzedaż kraju obcemu kapitałowi, naszym priorytetem jest zmiana ordynacji wyborczej, której możemy dokonać w referendum - mówił w sobotę podczas spotkania zwolenników JOW w Lubinie (woj. dolnośląskie) Paweł Kukiz.
rozwiń zwiń