Poseł: PSL widzi lepszego kandydata na Rzecznika Praw Obywatelskich

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2015 08:03
Poseł PO Sławomir Piechota zyskałby większą akceptację w klubie ludowców jako kandydat na RPO niż Adam Bodnar – o tym mówił w Jedynce wicemarszałek Sejmu Eugeniusz Grzeszczak.
Audio
  • Wicemarszałek Sejmu Eugeniusz Grzeszczak o kampanii wyborczej, głosowaniu w sprawie Rzecznika Praw Obywatelskich i problemie uchodźców (Sygnały dnia/Jedynka)
Wicemarszałek Sejmu Eugeniusz Grzeszczak z PSL
Wicemarszałek Sejmu Eugeniusz Grzeszczak z PSLFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Polityk PSL Eugeniusz Grzeszczak przyznał w Jedynce, że powodem braku entuzjazmu dla kandydatury Adam Bodnara są jego osobiste poglądy w niektórych sprawach. Poinformował, że w klubie ludowców nie będzie dyscypliny podczas głosowania nad kandydatami na Rzecznika Praw Obywatelskich. Jak zaznaczył, jeśli żaden z nich, ani Adam Bodnar, ani Zofia Romaszewska, nie otrzymają odpowiedniej liczby głosów, wtedy procedura zacznie się od nowa. Wicemarszałek Sejmu zastrzegł, że wszystko rozstrzygnie się w piątek. Gość Jedynki pytany, czy starczyłoby czasu na wybór RPO od nowa, stwierdził, że Sejm jeszcze będzie obradował, np. w październiku.  

Gość Jedynki ocenił, że Radosław Sikorski może wrócić jeszcze do polityki, zaznaczył, że to rozpoznawalny polityk, przez wiele lat był ministrem spraw zagranicznych. Zauważył, że znane są przypadki osób, które żegnały się z polityką, potem wracały - na przykład taką drogę przeszedł Jerzy Buzek.

Pytany o listy PSL, Eugeniusz Grzeszczak powiedział, że były minister rolnictwa Stanisław Kalemba nie będzie kandydował w tych wyborach i mówił już o tym publicznie. Natomiast Waldemar Pawlak będzie startował, ale w wyborach do Senatu. Gość Jedynki będzie liderem listy w okręgu konińsko-gnieźnieńskim, tam gdzie mieszka.

Polityk PSL mówił również o problemie uchodźców.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Eugeniusz Grzeszczak (wicemarszałek Sejmu - PSL)

Data emisji: 22.07.2015

Godzina emisji: 7.14

agkm/ag

>>>Zapis całej rozmowy

Czytaj także

Adam Bodnar: jestem wierny konstytucji

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2015 13:40
- Niektóre środowiska starają mi się przypisać poglądy, którymi się nie charakteryzuję i nadać mi "gębę" - mówił w Jedynce Adam Bodnar, kandydat na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. Skrajnie lewicowe poglądy zarzucił mu Mariusz Błaszczak z PiS.
rozwiń zwiń