X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Poseł: PSL widzi lepszego kandydata na Rzecznika Praw Obywatelskich

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2015 08:03
Poseł PO Sławomir Piechota zyskałby większą akceptację w klubie ludowców jako kandydat na RPO niż Adam Bodnar – o tym mówił w Jedynce wicemarszałek Sejmu Eugeniusz Grzeszczak.
Audio
  • Wicemarszałek Sejmu Eugeniusz Grzeszczak o kampanii wyborczej, głosowaniu w sprawie Rzecznika Praw Obywatelskich i problemie uchodźców (Sygnały dnia/Jedynka)
Wicemarszałek Sejmu Eugeniusz Grzeszczak z PSL
Wicemarszałek Sejmu Eugeniusz Grzeszczak z PSLFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Polityk PSL Eugeniusz Grzeszczak przyznał w Jedynce, że powodem braku entuzjazmu dla kandydatury Adam Bodnara są jego osobiste poglądy w niektórych sprawach. Poinformował, że w klubie ludowców nie będzie dyscypliny podczas głosowania nad kandydatami na Rzecznika Praw Obywatelskich. Jak zaznaczył, jeśli żaden z nich, ani Adam Bodnar, ani Zofia Romaszewska, nie otrzymają odpowiedniej liczby głosów, wtedy procedura zacznie się od nowa. Wicemarszałek Sejmu zastrzegł, że wszystko rozstrzygnie się w piątek. Gość Jedynki pytany, czy starczyłoby czasu na wybór RPO od nowa, stwierdził, że Sejm jeszcze będzie obradował, np. w październiku.  

Gość Jedynki ocenił, że Radosław Sikorski może wrócić jeszcze do polityki, zaznaczył, że to rozpoznawalny polityk, przez wiele lat był ministrem spraw zagranicznych. Zauważył, że znane są przypadki osób, które żegnały się z polityką, potem wracały - na przykład taką drogę przeszedł Jerzy Buzek.

Pytany o listy PSL, Eugeniusz Grzeszczak powiedział, że były minister rolnictwa Stanisław Kalemba nie będzie kandydował w tych wyborach i mówił już o tym publicznie. Natomiast Waldemar Pawlak będzie startował, ale w wyborach do Senatu. Gość Jedynki będzie liderem listy w okręgu konińsko-gnieźnieńskim, tam gdzie mieszka.

Polityk PSL mówił również o problemie uchodźców.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Eugeniusz Grzeszczak (wicemarszałek Sejmu - PSL)

Data emisji: 22.07.2015

Godzina emisji: 7.14

agkm/ag

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Adam Bodnar: jestem wierny konstytucji

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2015 13:40
- Niektóre środowiska starają mi się przypisać poglądy, którymi się nie charakteryzuję i nadać mi "gębę" - mówił w Jedynce Adam Bodnar, kandydat na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. Skrajnie lewicowe poglądy zarzucił mu Mariusz Błaszczak z PiS.
rozwiń zwiń