Jerzy Wenderlich chwali prezydenturę Komorowskiego

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2015 07:50
Prezydentura kotylionowa, prezydentura śpiącego gajowego – takimi określeniami politycy SLD podsumowali 5 lat Bronisława Komorowskiego w Pałacu Prezydenckim. Jerzy Wenderlich natomiast na przekór drwinom klubowych kolegów jest pełen uznania dla dokonań ustępującego prezydenta.
Audio
  • Jerzy Wenderlich o prezydenturze Bronisława Komorowskiego (Jedynka/Sygnały dnia)
Jerzy Wenderlich
Jerzy WenderlichFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- To była prezydentura moralna, dobra dla kraju, która przynosiła Polsce jakąś chwałę - ocenił gość "Sygnałów dnia". Podkreślił udane reprezentowanie spraw Polski na arenie międzynarodowej i wizerunkowy sukces. Wenderlich zauważył też, że Bronisław Komorowski choć ustępuje miejsca Andrzejowi Dudzie, uzyskał niemal 50 proc. głosów Polaków, co świadczy o wciąż dużym poparciu i szacunku.

Po Andrzeju Dudzie oczekuje, że nie będzie w swoim urzędowaniu dzielić. Podkreślił, że prezydent nie powinien być stronnikiem jednej partii.

Wicemarszałek Sejmu odniósł się też do zapowiedzi jednego z polityków PiS o uzgadnianiu prawa z episkopatem i ocenił szansę realizacji przedwyborczych postulatów nowego prezydenta - przywrócenia niższego wieku emerytalnego i podwyższenia kwoty wolnej od podatku.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Jerzy Wenderlich (SLD, wicemarszałek Sejmu)

Data emisji: 6.08.2015

Godzina emisji: 8.19

fc/tj

>>>Zapis całej rozmowy

Czytaj także

Premier Kopacz apeluje do Andrzeja Dudy o zwołanie Rady Gabinetowej

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2015 21:37
Ewa Kopacz zwróciła się też do Andrzeja Dudy, by jako prezydent spotkał się z nią i jej ministrami, zwołując Radę Gabinetową. - Będziemy mogli przedstawić zamierzenia rządu na najbliższe miesiące, a także porozmawiać o najważniejszych dla Polski sprawach - mówiła premier.
rozwiń zwiń