X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Więcej pytań w referendum? Paweł Kukiz apeluje do prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2015 09:00
Były kandydat na prezydenta zwrócił się w radiowej Jedynce z apelem do Andrzeja Dudy odnośnie wrześniowego referendum. Jego zdaniem plebiscyt powinien być rozszerzony o kolejne pytania.
Audio
  • Paweł Kukiz o wrześniowym referendum (Sygnały dnia/Jedynka)
Kukiz uważa, że obywatele mają prawo wypowiedzieć się na więcej tematów
Kukiz uważa, że obywatele mają prawo wypowiedzieć się na więcej tematówFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Referendum zarządzone przez Bronisława Komorowskiego odbędzie się 6 września, Polacy będą odpowiadać na trzy pytania dotyczące: finansowania partii z budżetu państwa, jednomandatowych okręgów wyborczych oraz ordynacji podatkowej. Prawo i Sprawiedliwość oraz Twój Ruch chcą, żeby Polacy wypowiedzieli się także w innych kwestiach.

Paweł Kukiz powiedział w "Sygnałach dnia", że popiera ideę dopisania kolejnych pytań do referendum. Zaznaczył, że obywatele mają prawo wypowiadać się w sprawach zasadniczych dla państwa. Za takie uznał m.in. pójście sześciolatków do szkół, prywatyzację lasów państwowych czy obniżenie wieku emerytalnego.

Lider inicjatywy "Kukiz’15" zwrócił się w tej sprawie z apelem do Andrzeja Dudy. - Jeżeli istnieje taka możliwość prawna, to bardzo proszę panie prezydencie, żeby dopisał pan kolejne pytania do referendum - powiedział na antenie radiowej Jedynki. Kukiz dodał, że jeśli prawo zabrania rozszerzenia plebiscytu, to warto pomyśleć o zmianie przepisów.

Były kandydat na prezydenta wypowiedział się także na temat zbliżających się wyborów parlamentarnych. Zdradził między innymi, czym będzie się kierował przy układaniu list wyborczych.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Paweł Kukiz (lider inicjatywy "Kukiz’15")

Data emisji: 12.08.2015

Godzina emisji: 7.20

aj/asz

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Apel Beaty Szydło do Andrzeja Dudy o dopisanie dodatkowych pytań do referendum

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2015 21:40
Kandydatka PiS na stanowisko premiera Beata Szydło zwróciła się do prezydenta Andrzeja Dudy, by do wrześniowego referendum dopisał dodatkowe pytania. Prezydent poinformował, że ten wniosek rozważy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy można dopisać pytania do zarządzonego już referendum? PiS twierdzi, że dysponuje odpowiednimi ekspertyzami

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2015 13:29
Prezydent może zmienić postanowienie w sprawie zarządzenia referendum ogólnokrajowego - wynika z ekspertyz przygotowanych na zlecenie PiS.
rozwiń zwiń