Przetarg na śmigłowce. Prezydent będzie chciał rozmawiać z szefem MON

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2015 09:00
Andrzej Duda powiedział w radiowej Jedynce, że ma wątpliwości dotyczące przetargu na śmigłowce dla polskiej armii. Do finałowego etapu postępowania wybrano francuskie konsorcjum Airbus Helicopters, które ma dostarczyć helikoptery typu Caracal.
Audio
  • Prezydent o przetargu na śmigłowce (Sygnały dnia/Jedynka)
Francuskie konsorcjum Airbus Helicopters ma dostarczyć Polsce helikoptery typu Caracal
Francuskie konsorcjum Airbus Helicopters ma dostarczyć Polsce helikoptery typu CaracalFoto: Airbus Helicopters

Prezydent podkreślił, że przemysł zbrojeniowy powinien być ważnym elementem polskiej gospodarki. - Mamy bardzo dobre tradycje jeżeli chodzi o przemysł zbrojeniowy - zaznaczył. Dodał, że wiele rodzajów broni powinniśmy produkować w Polsce. - Tak, żeby pieniądze zarabiali nasi rodacy, polscy pracownicy. Tak, żeby one trafiały do polskiego budżetu - mówił. Stąd wynikają - jak się wyraził - nie tylko jego "ale i innych wątpliwości dotyczące tego przetargu na helikoptery".

Andrzej Duda poinformował, że o tej sprawie będzie chciał rozmawiać z szefem MON. Minister obrony Tomasz Siemoniak przekonywał w piątek w radiowej Jedynce, że przetarg jest prowadzony prawidłowo. - Postępowanie się nie zakończyło. (…) Ono jest prowadzone rzetelnie, uczciwie i przejrzyście. Nie mylmy faktu, że ktoś przegrywa i odpada w postępowaniu, z tym, że to jest jakaś nieprawidłowość - mówił wicepremier.

W przetargu na śmigłowce MON odrzuciło z powodów formalnych oferty PZL Świdnik i AgustaWestland oraz konsorcjum Sikorsky Aircraft i PZL Mielec.

***

Tytuł audycji: Wystąpienie prezydenta RP

Prowadził: Krzysztof Grzesiowski

Gość: prezydent Andrzej Duda

Data emisji: 15.08.2015

Godzina emisji: 8.15

aj/tj

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Więcej uprawnień dla prezydenta? Szef MON: byłbym ostrożny

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2015 09:08
Prezydent Andrzej Duda postuluje zwiększenie uprawnień prezydenta jeśli chodzi o wybór szefa MON. - Takie rozwiązanie już mieliśmy i bardzo źle to służyło spójności działań państwowych – komentował wicepremier i szef MON Tomasz Siemoniak.
rozwiń zwiń