Rekordowa cena za konia z Janowa Podlaskiego

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2015 16:47
W stadninie koni w Janowie Podlaskim padł rekord sprzedaży, za Pipetę nabywcy ze Szwajcarii zapłacili 1 mln 400 tys. euro.
Audio
  • Rekordowa cena za Pipetę z Janowa Podlaskiego (Sygnały dnia/Jedynka)
W stadninie w Janowie Podlaskim odbyły się Dni Konia Arabskiego. Imprezę zakończyła 46. Aukcja Koni Arabskich Czystej Krwi Pride of Poland (Duma Polski)
W stadninie w Janowie Podlaskim odbyły się Dni Konia Arabskiego. Imprezę zakończyła 46. Aukcja Koni Arabskich Czystej Krwi „Pride of Poland” (Duma Polski)Foto: PAP/Tomasz Koryszko

"Bukiet arabski" - tak określa się zestaw cech, które powinny posiadać najpiękniejsze konie. - Szerokie nozdrza, duże oczy, piękną głowę, sylwetkę, no i ruch,  to jest koń który płynie, fruwający koń - mówiła Katarzyna Błesznowska-Korniłowicz, miłośniczka koni arabskich.

"Fruwających koni" podczas tegorocznych Dni Konia Arabskiego nie brakowało w Janowie Podlaskim, ale tylko jeden zasłużył na miano najpiękniejszego i... najdroższego. - Pepita została sprzedana za milion 400 tysięcy euro - cieszył się pracownik stadniny Artur Bieńkowski. To absolutny rekord, nigdy nie udało się uzyskać takiej ceny za konia z polskiej hodowli. Jak osiąga się taki sukces?

***

Przygotowała: Aleksandra Tycner

Data emisji: 17.08.2015

Godzina emisji: 6.28

Materiał wyemitowano w audycji "Sygnały dnia"

pkur/tj

Czytaj także

Aukcja koni czystej krwi arabskiej w Janowie Podlaskim zakończyła się finansowym rekordem

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2015 19:30
Tegoroczna 46. aukcja koni czystej krwi arabskiej w Janowie Podlaskim była rekordowa zarówno pod względem sumy wylicytowanej za pojedynczą klacz, jak i kwoty uzyskanej za wszystkie sprzedane konie.
rozwiń zwiń