Narodowe Czytanie. Making off Jedynkowej akcji

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2015 16:39
Dziennikarze radiowej Jedynki po dwóch latach przerwy znowu zostali aktorami. Wszystko za sprawą Narodowego Czytania "Lalki" zorganizowanego w sobotę 5 września w całej Polsce.
Audio
  • Czytanie "Lalki" w Jedynce - making off (Sygnały dnia/Jedynka)
W czytaniu Quo vadis wzięli m.in. udział Roman Czejarek, Janusz Kukuła i Marcin Kusy (od lewej)
W czytaniu "Quo vadis" wzięli m.in. udział Roman Czejarek, Janusz Kukuła i Marcin Kusy (od lewej)Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Nagrywaniu fragmentów słynnej powieści Bolesława Prusa towarzyszyły fachowe uwagi dyrektora Teatru Polskiego Radia Janusza Kukuły, a wszyscy świetnie się przy tym bawili.

W rolę Wokulskiego wcielił się m.in. Daniel Wydrych, a partnerowała mu - w roli Izabeli Łęckiej -  Karolina Rożej. - Pani redaktor ma ciche pretensje do dyrektora Kukuły, że ta scena była zbyt zachowawcza, że nie mogła się wykazać i pokazać, co z tej Izy była za jedna - zauważa Daniel Wydrych. - Rzeczywiście, miałam nadzieję nieco bardziej sponiewarać emocjonalnie Daniela vel Wokulskiego i okazać mu jeszcze większą pogardę i niechęć. Tymczasem podobno w tej scenie nastąpiło jakieś przełamanie, od pogardy do delikatnego zrozumienia - dodaje Karolina Rożej.

***

Przygotowała: Martyna Podolska

Data emisji: 5.09.2015

Godzina emisji: 8.52

Materiał wyemitowano w "Sygnałach dnia".

pg/mg

Czytaj także

Dziennikarze Jedynki czytają "Lalkę" Prusa

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2015 21:39
W ponad tysiącu miejsc w Polsce zabrzmią w sobotę 5 września fragmenty "Lalki" Bolesława Prusa. A na naszej antenie będzie można usłyszeć fragmenty powieści w wykonaniu dziennikarzy Jedynki.
rozwiń zwiń