X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta: nie spodziewałem się wysokiej frekwencji w referendum

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2015 09:22
- Dlatego pojawiły się wnioski o dopisanie dodatkowych pytań do listy ustalonej przez Bronisława Komorowskiego - mówi w "Sygnałach dnia" sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Maciej Łopiński.
Audio
  • Maciej Łopiński o referendum (Sygnały dnia/Jedynka)
Maciej Łopiński
Maciej ŁopińskiFoto: Polskie Radio/Wojciech Kusiński

Według cząstkowych danych, frekwencja w niedzielnym referendum wyniosła 7,48 proc. Dane pochodzą z 32 okręgów spośród 51 - poinformowała PKW. 

Referendum 2015>>>

Zdaniem Macieja Łopińskiego, pytania, które mogły zostać dopisane do niedzielnego referendum, "dla opinii publicznej były dużo bardziej interesujące i ważne". - Niestety Andrzej Duda nie miał możliwości ich dopisania. Możliwość taką miał Bronisław Komorowski, ale z niej nie skorzystał - mówi sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta i dodaje, że gdyby Andrzej Duda odwołał referendum, spotkałby się z krytyką.

PKW podała też cząstkowe dane dotyczące odpowiedzi na konkretne pytania. Za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych opowiedziało się 79,88 proc. głosujących, za utrzymaniem obecnego systemu finansowania partii politycznych - 16,44 proc., a za rozstrzyganiem wątpliwości podatkowych na rzecz podatnika - 94,22 proc.

- Rozumiem, że ci, którzy poszli na referendum byli bardzo zdeterminowani i mieli jasne poglądy w tej kwestii. Ja nie podzielam poglądu, że jednomandatowe okręgi wyborcze są panaceum na wszystkie bolączki polskiej demokracji- zaznacza Maciej Łopiński.

Gość Jedynki przypomina także, że w większości państw europejskich partie w jakiejś formie są finansowane z budżetu. - Niefinansowanie partii z budżetu wiąże się z niebezpieczeństwem, bo dopuszcza do możliwości finansowania ugrupowań politycznych przez oligarchów, przez wielki biznes - ocenia sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta.

Maciej Łopiński zdradził też w audycji, czy prezydent Andrzej Duda planuje spotkać się z rządem w sprawie kryzysu imigracyjnego.

Czytaj więcej o problemie imigrantów >>>

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Maciej Łopiński (sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta)

Data emisji: 7.09.2015

Godzina emisji: 8.21

kh/pg

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polacy zagłosowali w referendum. Po południu poznamy oficjalne wyniki

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2015 11:20
Zarządzone przez byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego referendum dotyczyło trzech kwestii: jednomandatowych okręgów wyborczych, finansowania partii politycznych i rozstrzygania wątpliwości podatkowych na korzyść podatnika.
rozwiń zwiń