X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Grzegorz Schetyna o imigrantach: przed nami nowe wyzwania

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2015 09:00
- Nie możemy się zajmować tylko podziałem tych imigrantów, którzy są już w granicach Unii Europejskiej. Musimy się zastanowić, jak spowodować, żeby ten proceder nielegalnej imigracji zatrzymać - mówił minister spraw zagranicznych.
Audio
  • Szef MSZ Grzegorz Schetyna o imigrantach (Sygnały dnia/Jedynka)
Grzegorz Schetyna w studiu radiowej Jedynki
Grzegorz Schetyna w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Kraje Unii Europejskiej zmagają się obecnie z falą imigrantów, która wywołała w Europie najostrzejszy kryzys migracyjny od II wojny światowej. Uciekinierzy - głównie z Afryki i Bliskiego Wchodu - napływają przez Morze Śródziemne, a ostatnio także przez Bałkany Zachodnie.

Polski rząd poinformował, że możemy przyjąć 2 tys. uchodźców. Pojawiają się jednak głosy, że Komisja Europejska ma nowy projekt, według którego do naszego kraju miałoby trafić 10 tys. uchodźców. - Jedna liczba jest ważna, wiarygodna i potwierdzam ją w sposób oficjalny - to jest 2 tys. osób - oświadczył w "Sygnałach dnia" Grzegorz Schetyna. Jednocześnie zaznaczył, że w przyszłości, w związku z tą kwestią, pojawią się i dla Polski, i dla całej wspólnoty europejskiej nowe wyzwania.

Czytaj więcej o problemie imigrantów >>>

Zdaniem szefa MSZ trzeba zastanowić się, co robić dalej, ponieważ nie można się zajmować tylko podziałem imigrantów między kraje Wspólnoty. - Ludzi, którzy chcą przyjechać do UE i tutaj zamieszkać, są miliony. Trzeba wyraźnie, twardo oddzielić uchodźców, którzy uciekają przed wojną od tych, którzy przyjeżdżają z Albanii czy Kosowa, bo chcą poprawić swój ekonomiczny byt - wskazał gość Jedynki. W jaki sposób rozwiązać ten problem?

W piątek dojdzie do spotkania ministrów spraw zagranicznych Grupy Wyszehradzkiej. Grzegorz Schetyna chciałby, żeby wziął w nim udział szef MSZ Niemiec. Dlaczego? Odpowiedź w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Grzegorz Schetyna (minister spraw zagranicznych)

Data emisji: 7.09.2015

Godzina emisji: 7.20

kk/pg

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rekordowy napływ imigrantów, coraz większe podziały w Europie

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2015 13:51
Na prawie 20 tys. szacuje się liczbę imigrantów, którzy trafili od soboty do Niemiec po tym jak Berlin i Wiedeń zgodziły się przyjąć ich z Węgier z pominięciem procedur. Podkreślono, że była to jednorazowa decyzja. Problem imigrantów wywołuje coraz większe podziały w Europie.
rozwiń zwiń