Marszałek Sejmu: cała Afryka i Azja nie mogą przejść do Europy

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2015 08:14
Małgorzata Kidawa-Błońska ma nadzieję, że w piątek uda się przyjąć wspólną uchwałę obu izb parlamentu w sprawie imigrantów.
Audio
  • Marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska przekonuje, że rozumie lęk Polaków przed imigrantami (Sygnały dnia, Jedynka)
Małgorzata Kidowa-Błońska
Małgorzata Kidowa-BłońskaFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Marszałek Sejmu mówiła w radiowej Jedynce, że rozumie obawy Polaków w sprawie przyjmowania imigrantów. Przypomniała jednak, że w pewnym okresie w naszym kraju przebywało 80 tysięcy uchodźców z Czeczenii i nie wywoływało to wtedy podobnych lęków. - Mamy prawo bać się kogoś obcego na naszym terenie, ale powinniśmy ten strach pokonać - dodała.

Czytaj także:
uchodźcy2 1200.jpg
Państwo Islamskie potępia uchodźców

Jej zdaniem Polska musi wykazać się solidarnością z innymi krajami UE w sprawie uchodźców, ale nie oznacza to, że samo ich przyjmowanie rozwiąże problem. Dlatego marszałek Sejmu zaznaczyła, że Bruksela musi podjąć bardziej zdecydowane działania w kierunku rozwiązania konfliktów m.in. w Syrii. Dodała też, że musimy wiedzieć, kto przybywa do Europy, dlatego, że ratuje swoje życie, a kto, gdyż "chce mieć lepsza pracę". 

Małgorzata Kidawa-Błońska mówiła też obywatelskim projekcie zakazującym aborcji, o żądaniach pielęgniarek, a także o tym, czy po przyszłych wyborach będzie więcej kobiet w parlamencie.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Zuzanna Dąbrowska

Gość: Małgorzata Kidawa-Błońska (marszałek Sejmu)

Data emisji: 11.09. 2015

Godzina emisji: 8.18

pp/ag

>>>Zapis całej rozmowy

Czytaj także

"Jeżeli wpuszczać imigrantów do Polski, to chrześcijan i jazydów. Nie będą wysadzać się w powietrze"

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2015 14:06
Lider Solidarnej Polski krytykuje premier Ewę Kopacz za jej politykę wobec imigrantów i przekonuje, że mogą oni stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa Polski.
rozwiń zwiń