Znamy laureatów radiowych nagród Arete

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2015 14:46
Marta Żmuda-Trzebiatowska i Karol Dziuba dostaną tegoroczne nagrody za debiuty w radiowym teatrze na antenie Pierwszego Programu.
Audio
  • Marta Żmuda Trzebiatowska i Karol Dziuba mówią, dlaczego lubią grać w Teatrze Polskiego Radia (Sygnały dnia/Jedynka)
Marta Żmuda-Trzebiatowska tęskni do ról w Teatrze Polskiego Radia
Marta Żmuda-Trzebiatowska tęskni do ról w Teatrze Polskiego RadiaFoto: Piotr Grabka/Polskie Radio

Marta Żmuda-Trzebiatowska przyznaje, że była zaskoczona, kiedy otrzymała telefon z wiadomością, że jest laureatką nagrody. W pierwszej chwili myślała, że to pomyłka. - Moja współpraca z Teatrem Polskiego Radia rozpoczęła się jeszcze w szkole teatralnej - wspomina aktorka.  

Karol Dziuba zaś nagrodę dostał szybko, bo szkołę skończył zaledwie 1,5 roku temu. Jest zauroczony pracą w Teatrze Polskiego Radia. - Jedynym zmysłem, z którego korzysta słuchacz jest słuch, a dla nas mowa. Nie można na nas popatrzeć i to tworzy pewną intymność między nami a mikrofonem - wyjaśnia. Przyznaje też, że taka praca go wzbogaca, bo w głosie trzeba zawrzeć wszystko.

Obydwoje bardzo chętnie grają w radiowym teatrze i starają się znaleźć na to czas. - Ja na co dzień gram w teatrze, który proponuje widzom repertuar komediowy, więc nie spotykam się z tak pięknymi dziełami i za tym tęsknię - przyznaje aktorka.

Czytaj więcej:
nagroda don kichot arete 1200.jpg
Debiutujący aktorzy i twórcy zostaną nagrodzeni

W poniedziałek 14 września w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej już po raz 6. zostaną wręczone nagrody za debiuty w Teatrze Polskiego Radia na antenie radiowej Jedynki. W tym roku, oprócz statuetki Arete za debiut aktorski i Don Kichota za debiut reżyserski, przyznana zostanie po raz pierwszy nagroda Amadeusz za debiut kompozytorski oraz Talanton za debiut dramaturgiczny. Posłuchaj, jak dyrektor Teatru PR Janusz Kukuła wyjaśnia dla kogo są te nagrody i dlaczego tak się nazywają.

Retransmisja
***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Marta Żmuda-Trzebiatowska (aktorka), Karol Dziuba (aktor), Janusz Kukuła (dyrektor Teatru Polskiego Radia)

Data emisji: 12.09.2015

Godzina emisji: 8.15

ag/kd

Czytaj także

Marta Żmuda Trzebiatowska jakiej nie znacie

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2013 10:29
Już od dzieciństwa wykazywała zdolności aktorskie w konkursach recytatorskich. Traktowała to jednak jako zabawę. Mimo to odważyła się pójść za głosem serca i zdała na studia aktorskie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marta Żmuda-Trzebiatowska: wycofałam się w stronę teatru

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2013 18:02
- Jest mi tu bardzo dobrze. W teatrze fajne jest to, że ma się kontakt z publicznością i dostaje się zwrot włożonej energii tu i teraz. W postaci braw widzów, ich uśmiechu, kwiatów i rozmów już po spektaklu - mówiła w Jedynce Marta Żmuda-Trzebiatowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Kukuła może zostać Mistrzem Mowy Polskiej

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2015 06:15
W poniedziałek 15 czerwca na Zamku Królewskim w Warszawie ogłoszono nazwiska nominowanych do tytułu "Mistrz Mowy Polskiej". W tym gronie znalazł się dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła.
rozwiń zwiń