X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Agnieszka Pomaska: rząd informuje o uchodźcach

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2015 09:15
Kwestia uchodźców to problem całej Europy. Najgorsze obecnie byłoby pochopne podejmowanie decyzji. To nie służy całemu projektowi europejskiemu - uważa Agnieszka Pomaska, posłanka PO.
Audio
  • Agnieszka Pomaska, posłanka PO o uchodźcach (Sygnały dnia/Jedynka)
Uchodźcy na granicy węgiersko-serbskiej
Uchodźcy na granicy węgiersko-serbskiejFoto: EPA/BALAZS MOHAI

W najbliższą środę odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Sejmu. Zostanie na nim przedstawiona informacja rządu na temat kryzysu związanego z uchodźcami, a także przeprowadzona debata w tej sprawie.

- Obawiam się emocji, które mogą panować na sali sejmowej, może to mieć związek z próbą wykorzystania tego problemu przez opozycję - przyznała posłanka PO.

Dodała, że rząd na bieżąco przedstawia informacje na temat uchodźców. - Obecnie skupiamy się na tym ilu z nich może trafić do Polski, ale mamy też scenariusze zwracające uwagę na tempo, w jakim mogliby oni do nas trafiać - podkreśliła.

Agnieszka Pomaska powiedziała także, że PO chce uproszczenia systemu podatkowego w Polsce. - Dzisiaj przyszedł czas na zmiany. Mamy stabilną sytuację, jeśli chodzi o gospodarkę i możemy pozwolić sobie na takie zmiany, aby Polacy zarabiali więcej - zaznaczyła.

PO zamierza wprowadzić 10-procentową stawkę podatku dla najuboższych i zlikwidować składki na ZUS i NFZ. Byłyby one włączone w podatek, a ten byłby zależny od liczby członków w rodzinie. Więcej szczegółów w nagraniu rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Agnieszka Pomaska (posłanka PO)

Data emisji: 15.09.2015

Godzina emisji: 08.20

to/asz

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska wciąż zabiega o większą dobrowolność w sprawie uchodźców

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2015 10:00
Polska nadal niezadowolona z propozycji w sprawie uchodźców, choć jest poprawa. Nasz kraj nie poparł planu Komisji Europejskiej dotyczącego rozlokowania 120 tysięcy imigrantów w Unii. Większość państw dała zielone światło dla dalszych prac.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kryzys migracyjny. Zaostrzone kontrole na granicach

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2015 07:19
Budapeszt zaostrza politykę wobec migrantów usiłując zahamować ich napływ. Kolejne kraje unijne przywracają kontrolę na przejściach granicznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ilu uchodźców trafi do Polski? Szef BBN zabrał głos

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2015 08:11
- To suwerenna decyzja Polski i nie powinna podlegać automatyzmowi narzucanemu z zewnątrz - tak o sprawie uchodźców mówił w "Sygnałach dnia" Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.
rozwiń zwiń