Janusz Palikot o przyjmowaniu imigrantów: na pewno nie można wpuszczać każdego

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2015 09:16
- Polska powinna walczyć o to, by to była jak najmniejsza liczba, gdyż jesteśmy krajem biednym – mówił w radiowej Jedynce Janusz Palikot, współlider Twojego Ruchu.
Audio
  • Janusz Palikot uważa, że Polska powinna walczyć o jak najniższe "kwoty" imigrantów (Sygnały dnia/Jedynka)
Janusz Palikot
Janusz PalikotFoto: J.Konecki/Polskie Radio

Janusz Palikot ostro krytykował wystąpienia posłów PiS i PO, na środowym posiedzeniu Sejmu, podczas którego rząd przedstawił informację na temat kryzysu migracyjnego w Europie i jego reperkusjach dla Polski. Jego zdaniem postawa dwóch największych ugrupowań jest nieodpowiedzialna. Bardzo krytycznie odnosił się też do wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, którego oskarżył o wykorzystywanie tego problemu, by zwyciężyć w jesiennych wyborach.

Imigranci w Europie - zobacz serwis specjalny >>>

- Utwierdziłem się w przekonaniu, które mam już od lat, że Jarosław Kaczyński nie cofnie się przed niczym, żeby zdobyć władzę – przekonywał Janusz Palikot w "Sygnałach dnia". - On żeruje na emocjach społecznych, na lękach ludzi, to dewastuje życie publiczne – dodał.

Zarzucił też rządowi brak konkretów w sprawie przyjmowania imigrantów. - PO unika wzięcia byka za rogi – dodał. Jego zdaniem Polska powinna starać się, by przeznaczona jej "kwota" imigrantów była jak najniższa, gdyż jesteśmy krajem "biednym".

Jak Janusz Palikot ocenia postawę Kościoła katolickiego względem imigrantów? O tym posłuchaj w dźwięku.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Janusz Palikot (współlider Twojego Ruchu i jeden z liderów Zjednocznej Lewicy)

Data emisji: 17.09.2015

Godzina emisji: 8.18

pp/asz

>>>Zapis całej rozmowy

Czytaj także

Ilu uchodźców przyjmie Polska? Szef MSZ: nie chcę żonglować liczbami

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2015 09:20
- Nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie, ilu uchodźców trafi do Polski - powiedział w "Sygnałach dnia" minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna.
rozwiń zwiń